Největším spáčem z domácích mazlíčků může být krajta. Ta si ráda schrupne až na 20 hodin. Třeba křečci pak mohou být v případě, že nemají dost klidu na kvalitní spánek, nevypočitatelní. Křečci spí v noci, nikoliv přes den, trvá jim to 12 až 14 hodin.

Králíci spí mezi 6 a 8 hodinami, ovšem rozeznat to, že skutečně spí, může být oříšek. Mohou totiž spát s otevřenýma očima. Při spánku ušáci leží na boku nebo v poloze „bochníku“. Jejich dech se zpomalí a nos se přestane vrtět, uši se uvolní a můžou dokonce i chrápat.

Kočky si ordinují několik šlofíčků během dne, které při sečtení dávají dohromady až 16 hodin. „Starší nebo nemocné kočky mohou spát až dlouhých 18 hodin. Pravdou však je, že spánek z velké části není nijak hluboký,“ uvedla veterinářka společnosti PetCenter Marie Kadeřávková.

Mnohé prozradí pozice 

Psi pak spí od 10 do 14 hodin. O jejich rozpoložení podle veterinářky mnoho prozradí jejich pozice. Schoulený pes se snaží udržovat svou tělesnou teplotu. Pes s břichem u země a hlavou mezi předními tlapkami pak očekává, že bude kdykoli muset vystartovat hlídat byt či zahradu. Pes spící na zádech s doširoka otevřenými tlapkami nám zcela důvěřuje a je velmi spokojený.

U papoušků při spánku záleží na druhu. „Dá se ale předpokládat, že budou potřebovat zhruba 10 hodin nerušeného spánku a tmy. Papoušci se přitom ve spánku pevně drží svými pařáty větvičky nebo bidýlka,“ vysvětlila veterinářka.