Do školky taxíkem

Pořídili jste si štěně a nechcete, aby zůstávalo doma samotné? Odvezte ho do školky. Na výběr je jich poměrně dost. Například psí školku a hotel Amy nedaleko Tábora provozuje už několik let i Dana Márová.

„Když k nám ráno štěně přijde, začlení se do komunity ostatních psů a učíme se základní povely. Program psí školky je potom stejný, jako program pejsků umístěných v hotelu. Tedy hry, procházky, zábava a odpočinek,“ říká.

I takový luxus si dopřávají psi:

Zdroj: Youtube

Stejně jako ve školce pro děti, je i tady postaráno o vyvážený jídelníček. „Pokud se s majitelem nedomluvíme jinak, krmíme štěňata podle stáří třikrát až čtyřikrát denně,“ vysvětluje majitelka, která kromě hotelu a školky provozuje i psí taxi.

„Naše taxi vám zajistí dopravu s pejskem kamkoli budete potřebovat. Nabízíme také transport do hotelu a zpět domů, nebo denně do školky a ze školky,“ dodává Márová.

Orientační ceny za služby pro psy:

Salony pro psy – koupání a stříhání od 400 korun podle velikosti plemene
Psí hotely – zpravidla od 250 korun za den, podle velikosti plemene a typu hotelu
Školka pro štěňata a dospělé psy – od 300 korun za den
Masáže – od 390 za 1 hodinu
Pedikúra – od 290 korun podle velikosti plemene
Výživový specialista – poradenství zdarma
Psí fotograf – od 2000 korun

Pětihvězdičkový hotel kousek od Prahy

Pokud toužíte po tom, aby si váš pes připadal jako skutečná celebrita, zatímco vy třeba poletíte na dovolenou, nevynechte návštěvu pětihvězdičkového hotelu VIP Pets v Studeněvsi. Razí tu heslo „Každý pes je pro nás VIP“.

Nahlédněte, jak to vypadá v hotelu pro psy:

Zdroj: Youtube

Psí hosté mají k dispozici třicet tři luxusních pokojů, hotelové herny, školku, výběhy, venkovní hřiště s bazénem nebo multicentrum. To vše pod dohledem zkušeného personálu s dlouholetou praxí s chovem a výcvikem psů. Svým mazlíčkům můžete dopřát i koupele v salonu nebo speciální masáže pro psy. A i v tomto hotelu je k dispozici řidič psího taxi.

Výživový specialista navrhne krmivo na míru

Zdraví začíná u krmiva. Stejně jako je tomu u lidí, i psy můžou trápit potravinové alergie, nadváha nebo nechutenství. V takovém případě pomůže výživový specialista. Výběrem správného krmiva pro psy a kočky se už deset let zabývá tým profesionálních poradců v Opavě. Poradí si tu i se psy, kteří mají zmlsané jazýčky.

Rozptylová loučka a budova krematoria
Zakopat mazlíčka na zahradě se nesmí. Řešením mohou být zvířecí krematoria

Pro koho je Opava z ruky, ten může na internetu kliknout na webové stránky Krmím kvalitně, kde je kromě celé řady informací, zřízená i poradní linka.

„Odborníci z Krmím kvalitně mi navrhli krmivo přesně podle potřeb naší fenky Terezky. Díky konzultaci s výživovým specialistou jsem zjistila, co jí v krmivu vadí a na co má alergii. Stejně tak mi poradili i s výběrem kvalitního šamponu,“ podělila se o zkušenosti Lucie Žippaiová, která má devítiletou fenku jorkšírského teriéra.

Jak poznat potravinovou alergii u psa?

• Odhaduje se, že potravinová alergie nebo intolerance na některou ze složek krmiva trápí až 30 % dnešní psí populace.
• Nejčastějším projevem potravinové alergie je drbání a svědění.
• Při podezření na potravinovou alergii zkuste monoproteinové krmivo pro uklidnění organismu a následně zvolte hypoalergenní krmivo.
• Na projevy alergie mohou ukazovat také opakující se záněty uší a očí a špatná kvalita srsti.
• Poraďte se raději vždy se svým veterinářem.

Zdroj: Krmím kvalitně 

Pestaurace - první restaurace pro psy

A u jídla ještě zůstaneme… Dnes je sice naprosto běžné vzít psího parťáka téměř do každé restaurace, ale co kdyby byla určená přímo pro psy? Přesně to nabízí pojízdná Fitmin Pestaurace - první psí restaurace, kde se servírují pečlivě sestavená, vyvážená a chutná menu z kvalitních surovin.

Podívejte se, jak první psí restaurace funguje:

Zdroj: Youtube

„Psi dostanou jídelní lístek napachovaný vůněmi, které charakterizují konkrétní jídlo. Sami si pak vyberou, co jim nejvíc voní,“ říká ve videu na stránkách Fitmin.cz marketingová a obchodní ředitelka Tamara Jelínková. „Na talíři jsou granule doplněné o mokré krmivo a naaranžované tak, aby to lahodilo i oku. Stejně, jak jsme zvyklí z lidských restaurací,“ dodává Jelínková.

Na stránkách také najdete seznam míst, kam má pojízdná Pestaurace aktuálně namířeno.

Wellness pro psy? Proč ne?

Je libo aromaterapii, bahenní zábaly či vířivku? Ne, do wellness právě nelákáme vás, ale vašeho chlupatého mazlíčka. Pokud vám přijde představa takové péče o psa jako bizarní vyhazování peněz, podobné procedury mají své opodstatnění.

„Bahno velmi dobře proniká skrz kůži do organismu, odvádí z těla toxické látky, působí protizánětlivě a je vhodné i pro psy s dermatologickými problémy. Díky vířivce zase pocítí úlevu psi s bolestmi svalů a kloubů. Hodí se také na podporu činnosti ledvin a krevního oběhu,“ vysvětluje Martin Kuruc z pražského salonu Dirty dog.

Ilustrační snímek
Jídlo od stolu, nepravidelnost. Při krmení psa dělají lidé často chyby

Váš pes si v tomto salonu může dopřát dokonce i aromaterapii. „Jedná se o uvolňující relaxační koupele, které obsahují přírodní výtažky z rostlin a léčivých solí z Mrtvého moře. Během procedury se roztahují póry, odplavují nečistoty a dochází k prokrvení a výživě pokožky. Srst se stává zdravější, lesklejší, bez lupů a mastnoty a příjemně voní. Všechny koupele obsahují přírodní složky, které odpuzují klíšťata a blechy,“ dodává Kuruc.

V ostravském salonu Ostříhaný pes zase nabízejí vedle aromaterapie a bahenních zábalů i ozónovou terapii, což je perličková koupel obohacená o léčivý ozón O3. Koupele mají blahodárný vliv na kůži, využívají se k léčbě alopecie (vypadávání srsti – pozn. red.), pomáhají v hojení ran po operaci, při problémech s klouby a svaly a řadě dalších obtíží. Terapie je vhodná pro všechny psy bez ohledu na věk.

Návštěva salonu je samozřejmostí

Zajít do salonu je pro některé psy naprostou samozřejmostí. Stejně jako si jejich majitelé dopřejí návštěvu barber shopu nebo kadeřnictví, jsou plemena, která pravidelnou péči profesionálů potřebují. Ceny se pak liší podle toho, co všechno mazlíčkovi dopřejete.


Nahrává se anketa ...

Kromě koupání a stříhání, bývá v nabídce trimování (speciální úprava srsti hrubosrstých plemen – pozn. red.), péče o drápky, uši, oči i anální žlázky. Majitelé některých salonů nabízejí speciální službu také pro starší a nemocné psy – přijedou je ostříhat až k vám domů.

Pohled za hranice: Psí děti v Japonsku

Registrovaných psů v Japonsku jsou miliony a už několik let se uvádí, že mazlíčků tu mají víc než malých dětí. Jako k dětem se k nim také přistupuje. Mají svoje pokojíky plné hraček i oblečků podle poslední módy, vozí se v kočárcích, pořádají se pro ně psí párty, vybrané jídlo je samozřejmostí.

A jak to vypadá, párů, které se v Japonsku rozhodnou pro čtyřnohé miminko, stejně jako psích matek samoživitelek, asi jen tak neubyde. Otázkou je, jestli by sami mazlíčci nevyměnili kočárek a značkové hadříky za trochu volnosti…

Zdroj: Reuters