Jazyk hnědého boxera Rockyho měří neuvěřitelných 5,46 palce neboli 13,88 centimetru. Devítiletý pes je v dobré kondici a dělá radost svým majitelům, Bradovi a Crystal Williamsovým.

Manželé vždycky věděli, že má jejich mazlíček neobvykle dlouhý jazyk, více se nad tím začali zamýšlet ale až po četných komentářích okolí.

Nejošklivějším psem se letos stal čínský chocholáč Scooter
Porota vybrala nejošklivějšího psa. Titul letos získal čínský chocholáč Scooter

„Když si toho začali všímat jiní a úplně cizí lidé, až pak jsme si uvědomili, že nejsme sami, kteří vidí na jazyku Rockyho něco zvláštního,“ uvedli podle serveru 25NewsNow majitelé rekordmana.

Rocky se pyšní nejdelším jazykem na světě:

Zdroj: Youtube

Dvojice svého psa do knihy rekordů přihlásila poté, co se dozvěděla, že předchozí držitel rekordu, Mochi zemřel. „Tehdy řekli, že se rekord pohybuje mezi třemi až čtyřmi palci. Tak jsem si řekla, že máme šanci,“ uvedla Crystal.

Ve skutečnosti přitom překonávali nedávno korunovanou držitelku titulu Zoey, které byl jen před měsícem naměřen pěti palcový jazyk, tedy měřící 12,7 centimetru.

Proces přihlašování do Guinness World Records a měření jazyka zabral několik měsíců. Na měření se pak majitelka domluvila s jejich veterinářem, který od společnosti dostal specifické požadavky a přesný postup. Aby psovi mohli jemně vytáhnout jazyk, musel ho uspat. Pak už se jen změřilo, jak dlouhý je Rockyho jazyk od špičky až po konec.

Šťastný veterinář i majitelé

Všechno se rovněž muselo řádně zdokumentovat a natočit. Portál abc7chicago doplňuje, že lékař i svědci museli svou roli při zaznamenávání rekordu u společnosti řádně dosvědčit. „Rocky je skvělý pes a opravdu si to zaslouží,“ okomentoval úspěch veterinář Bernard Bleem.

Nejstarší pes na světě Bobi se zapsal do Guinnessovy knihy rekordů
Nejstarší pes světa Bobi má 30 let. Majitel prozradil recept na dlouhověkost

A jací jsou další psí rekordmani v Guinnessově knize rekordů? Jako nejvyšší pes na světě je v ní zapsána německá doga Zeus, která na výšku měřila 1,118 metru. Zeus sice zemřel v roce 2014, ale jeho rekordní výšku ještě nikdo nepřekonal. Naopak nejmenším psem na světě je čivava Pearl, která měří pouhých 9,11 centimetru.

Nejtěžším plemenem na světě je pak anglický mastif a bernardýn, obě plemena mohou vážit od 77 až po 91 kilo.

Pearl je ten nejmenší pes na světě:

Zdroj: Youtube

Co se týče úsměvnějších rekordů, je v Guinnessově knize třeba i světový rekord pro nejvíce tenisových míčků, které pes najednou udrží v tlamě. Zlatý retrívr Augie jich zvládl pět. Existuje dokonce i světový rekord pro nejvíce kroků ze schodů při balancování sklenice vody na čele. Rekord deseti kroků drží border kolie Sweet Pea.