Online přenos z kamer si lze pustit na webové stránce. Nahráván je nejen obraz, ale i zvuk. „Když koťata shánějí mámu, jsou hladová nebo je jim zima, jemně mňoukají. Taktéž je možné slyšet, jak mláďata nebo jejich matka Rosalie předou,“ nastiňuje institut, kde malí gepardi přišli na svět.

Malí gepardi se zatím většinou tulí k matce, případně je samice krmí nebo olizuje. V příštích týdnech ale sledující čeká zajímavější podívaná. „Když koťata povyrostou, budou si společně hrát,“ slibuje web institutu.

Zatím není jasné, zda jde o samce nebo samice. Veterinární prohlídka je čeká později. „Pro Rosalie jde o první mláďata a vidět ji, jak s úspěchem a sebedůvěrou pečuje o potomky je zadostiučinění,“ vyjádřila se Adrienne Crosierová, vedoucí programu asociace amerických zoo a akvárií na ochranu gepardů.

Ve volné přírodě mají tyto velké kočky, známé pro svojí rychlost, namále. „V divočině už zůstalo jen asi sedm až sedm a půl tisíce gepardů. Žijí v různých koutech Afriky a části Íránu,“ stojí v tiskové zprávě institutu, který je jedním z deseti center ve Spojených státech, zaměřených na odchov gepardů.

| Video: Youtube