„V současnosti ještě stále probíhá intenzivní vyšetřování tohoto případu. Předpokládám ale, že výsledek by měl být znám do jednoho měsíce," uvedla Alena Kacálková, mluvčí rychnovské policie, s tím, že ještě nebyla stanovena ani konečná škoda, kterou muž způsobil.

O tuto částku se ale město nechce nechat připravit. „Určitě budeme po viníkovi vymáhat škodu v plné výši," potvrdil Petr Tojnar, starosta Dobrušky.

Město hodlá od prvního listopadu vyhradit pro vyřizování přestupků samostatné oddělení. To bude tvořit vedoucí a referentka, která již převzala agendu přestupků po obviněném úředníkovi, s nímž byl rozvázán pracovní poměr dohodou.

„Na místo vedoucího oddělení je v současnosti vypsáno výběrové řízení. Následně vznikne samostatné oddělení se dvěma zaměstnanci. Jakmile se jeho fungování rozběhne naplno, chystáme zavedení nových kontrolních opatření," uvedla Lenka Matušková, tajemnice Městského úřadu v Dobrušce.

Podvody dnes již bývalého úředníka vyšly najevo náhodou, když si jeden z potrestaných řidičů přišel rozhodnutí ověřit. To, které obdržel, totiž bylo jiné, než oficiálně založené do spisu.