Revizní komise vyhověla návrhu vedení strany a pozastavila činnost krajské organizace do konce června. V kraji mezi sebou soupeří dvě skupiny – jedna je kolem bývalého lídra v parlamentních volbách Stanislava Pence a Jiřího Kulicha, druhá je blízká bývalému vedení reprezentovanému Jaroslavem Čihákem.

A tak se nepodařilo zvolit kompletní krajskou radu. Shodu má vyjednat Jiří Kulich. Ten navrhl, aby v orgánech kraje byli zástupci všech 14 organizací. „Chceme, aby krajská konference byla v Hradci 30. června. Některé organizace ale prosazují předem dohodu o předsedovi, my to odmítáme,“ řekl Martin Hanousek z hradecké organizace.

Jiří Kulich věří ve shodu. Svůj návrh na termín konference ale nechce uvést. Monika Štayrová je členkou republikové rady a patří k opoziční skupině. Prý chtěli rozštěpit hradeckou organizaci. „Chtěli jsme založit novou, protože v té současné převažují lidé z Třebechovic a z Jaroměře. Prý to nejde, hledáme další cesty. Krajská rada zelených potřebuje silnou osobnost ve funkci předsedy, ale takovou nevidím,“ tvrdí.