„Avizovanou změnu budeme realizovat v pátek odpoledne, až odpadne hlavní nápor dopravy. Technické služby za použití techniky využijí stávající betonové květináče a zablokují s nimi zatím volný průjezd z Palackého ulice doleva, kolem kašny,“ komentoval další úpravu Miloslav Trejtnar ze správy majetku města.
Vjezdy do náměstí z Palackého a Svatohavelské ulice budou označeny tabulí – Přejezd náměstí omezen a na horní polovině náměstí se objeví nová značka Zákaz odbočení vlevo s výjimkou dopravní obsluhy. Řidičům tak bude znemožněno zajíždění před Českou spořitelnu.

Otázka pro Miloše Frimla, velitele rychnovské MP

Nejde o první změnu dopravy na Starém náměstí. Jak dlouho trvá, než se mezi řidiči zažije?

"Z předchozích úprav dopravy na Starém náměstí lze říci, že tak měsíc trvá, než se změna zažije a je brána řidiči jako samozřejmost, vždy se však najdou výjimky. To ale v žádném případě neznamená, že budeme celou zmíněnou dobu tolerovat přestupky. Ze zákona je každý řidič povinný sledovat dopravní značení, takže můžeme pokutovat již od pátku. Samozřejmě, že budeme zpočátku benevolentnější, ale to je naše dobrá vůle. Jinak budeme řešit místní, zejména již známé řidiče, o kterých víme, že předpisy porušují, a jinak návštěvníky, kteří přijedou do města poprvé. Nicméně zákaz stání před Českou spořitelnou platil podle zónové značky již v minulosti, takže v tomto případě budeme postupovat jednotně. Až čas ukáže, co tato změna přinese. Někteří řidiči jistě opět budou zkoušet různé finty, my zase zpřísníme dohled včetně sledování přes kamerový systém. S řidiči na náměstí vždy byly, jsou a budou problémy. Já osobně zastávám názor, že by bylo nejlepší tento střed města od dopravy úplně uzavřít."