VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Změna dopravní situace má i svá úskalí

Rychnov nad Kněžnou – Lidé si na nové značení brzy zvyknou. Co se jim však určitě líbit nebude, je zpoplatnění parkoviště u řeky v Dobrovského ulici.

26.11.2011
SDÍLEJ:

Vyřeší dopravní situaci v centru?Foto: Jolana Zeidlerová

Parkování zdarma u řeky v Rychnově se stane minulostí. Jednou ze změn, které se uskuteční v rámci obměn dopravního značení v centru, je totiž jeho zpoplatnění. Rada města to již schválila.

„Vyhláška platí od prvního prosince, avšak parkoviště bude zpoplatněné až po umístění parkomatu, a také se musí vybudovat betonová podložka,“ uvedla místostarostka Rychnova Michaela Zimová.

Studie ohledně změn v dopravě byla zveřejněna již o prázdninách a podle ní se postupuje. Ve středu však dopravní komise musela v plánech udělat nějaké úpravy. „Něco se muselo změnit, to znamená, že dřívější návrh již není platný. Policie ještě musela zasáhnout do plánů,“ vysvětlil Jiří Brandejs z odboru výstavby a životního prostředí.

Nejnovější úpravou je změna přednosti a vybudování zpomalovacího retardéru s přechodem pro chodce v Sokolovské ulici. Na jaro příštího roku je v plánu zhotovit další retardér.

„Chtěli jsme to udělat už teď, ale bohužel na to zastupitelstvo nemělo peníze. Celá Sokolovská ulice totiž bude kompletně hlavní, jako tomu bylo dříve. Stopka tam bude zrušena a vedlejší ulicí se stane opět ulice Hrdinů odboje,“ uvedl Jiří Brandejs.

To, že plánované změny nejdou tak rychle, jak si město představovalo, potvrzuje i místostarostka Michaela Zimová. „Myslela jsem si, že to půjde rychleji. Bohužel to nejde. Jsou tam prodlevy, které podléhají schválení úřadů. Není to jednoduché, další ze zpomalovacích prahů se postaví až příští rok,“ řekla Michaela Zimová, která dodává, že se budou budovat až příští rok. „Když uděláme jeden nebo dva, tak budeme rádi. Naplánováno jich je více, ale finanční situace nám nedovoluje to, abychom je vybudovali všechny naráz,“dodala Zimová.

Až ke změnám dojde, budou pro jistotu v prvních dnech na situaci dohlížet městští strážníci, aby nedošlo k nějakým nehodám. „Policie již nyní počítá s tím, že situaci, alespoň kolem náměstí, bude nějak koordinovat,” upřesnila Zimová.

Ulice, v nichž dojde ke změnám, a k jakým:

V Sokolovské ulici zatím došlo jen ke změně v její spodní části, kde se z ní stala hlavní silnice. Ta směrem k náměstí je nyní vedlejší. Příští rok by měla být celá ulice hlavní.

Dojde totiž k tomu, že příjezd na náměstí bude možný pouze z jednoho směru, to znamená ze Svatohavelské ulice, tedy od kostela.

V omezeném způsobu bude možné vjet na náměstí i ulicí Anatola Provazníka, tedy ve spodní části náměstí, ze zóny kde jsou domy a zásobování. Touto ulicí budou smět na náměstí vjet pouze zásobovací vozidla a obyvatelé zdejších domů. Ostatním bude vjezd umožněn pouze Svatohavelskou ulicí.

Výjezd z náměstí ulicí Balbínovou směrem k autobusovému nádraží bude zachován. Také se bude moci vyjet Palackého ulicí (tedy směrem k policii), která se se stane jednosměrkou. Nyní je to obráceně.

Pro dopravu bude uzavřena ulice Komenského, v úzkém profilu asi zhruba od náměstí pod tržnici. Vrchní část bude obousměrná, tak, aby se tam lidé mohli dostat.

Další změny budou v parkovacím systému města. Má být zpoplatněno parkoviště v Dobrovského ulici. V souvislosti s tím, že bude zobousměrněna vrchní část Komenského ulice, tedy bude parkování naopak zrušeno.

Autor: Kamila Císařová

26.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

NOVÝ DOPRAVNÍ TERMINÁL postaví hned vedle vlakového nádraží. Co bude se stávajícím nevyhovujícím autobusovým nádražím, které stojí jen o pár metrů vedle je zatím ve hvězdách.

Bagr už hrábl do země, terminál pro autobusy bude příští rok

Březhradští se odvolali proti nebezpečné čističce

Hradec Králové - Spolek Zdravý a bezpečný Březhrad se odvolal proti povolení k provozu chemické čistírny odpadních vod v areálu bývalé březhradské Salmy.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Rybám uškodili predátoři a tuhá zima. Bude jich méně

Královéhradecko - Rybníky postupně vydávají svá šupinatá bohatství. Výlovy jsou v plném proudu a rybáři postupně hodnotí výsledky. Na ty závěrečné je ještě brzy, ale už teď je zřejmé, že se někde na celkovém množství ryb podepsala tuhá zima. Škodili také predátoři.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení