"Hlídka policistů z obvodního oddělení Dobruška se ihned vydala na místo, kde zajistila jednoho z mužů a dodávku plnou jízdních kol. Druhý muž policistům utekl. Jelikož mu při útěku spadla kšiltovka, která byla pro následné dopadení důležitou stopou, byl na místo přivolán psovod se služebním psem Rokym," popsala událost policejní mluvčí Eliška Majerová.

Psovod a Roky.Psovod a Roky.Zdroj: Policie ČR

Osmadvacetiletý muž nelenil a snažil se schovat. Zvolil si přitom poněkud neobvyklý úkryt - vyšplhal na strom. Šanci však neměl, zanedlouho ho Roky vyčmuchal.

Díky oznámení se policistům podařilo dopadnout pachatele, který pravděpodobně stojí za krádežemi převážně jízdních kol na území celého Královéhradeckého kraje.

"Následným šetřením kriminalisté zjistili, že činnost jednoho z mužů má souvislost s již zveřejněným objasněným případem krádeží na Hradecku, kdy měl členům jednoho gangu kola prodávat. Osmadvacetiletí muži mají na svědomí krádeže za zhruba 300 tisíc korun, nicméně není vyloučeno, že výše škody ještě poroste. Policisté oběma mužům sdělili obvinění z přečinu krádeže, za což jim v případě prokázání viny hrozí až pěti letý trest odnětí svobody. Oba muži jsou stíháni na svobodě," uvedla Eliška Majerová a dodala, že některá kola ze zajištěné dodávky se už podařilo vrátit do rukou majitelů.