Jedná se o celostátní turnaj, kde jednotlivé oblasti zastupují družstva, která se v letošní sezoně 2014 15 umístila na druhých místech v krajích. Východočeskou oblast reprezentovala v konkurenci dalších pěti družstev z celé České republiky děvčata z T. J. Sokol Dobruška, která si tento turnaj vyzkoušela již loni, ale konečné šesté místo bylo zklamáním. Proto v letošním ročníku a navíc před domácím publikem, chtěla děvčata ukázat, že na dobrušském hřišti vyrůstá další generace dobrých házenkářek. To se jim podařilo a pořadatelský tým skončil mezi nejlepšími. Po pěti dramatických utkáních, která si divácky nezadala se zápasy dospělých, děvčata vybojovala krásné třetí místo a mohou se chlubit bronzovými medailemi.

Talentované mladé házenkářky z města F. L. Věka se neztratily ani v individuálních hodnoceních. Anežka Víchová obsadila třetí místo ve výběru nejlepších obránkyň. Nikola Víchová skončila druhá mezi útočnicemi a zároveň se vstřelenými pětapadesáti brankami byla vyhlášena nejlepší střelkyní turnaje.

Ocenění si zaslouží celé dobrušské družstvo, které prokázalo vysokou bojovnost a po první nelichotivé prohře s Ostopovicemi, které vybojovaly první místo, již podalo velmi kvalitní výkon, který je dovedl k zaslouženému úspěchu.

Pořadí v turnaji:

1. Sokol Ostopovice (jihomoravská oblast);

2. TJ Spartak Modřany (středočeská oblast);

3. T. J. Sokol Dobruška (východočeská oblast);

4. TJ Přeštice (západočeská oblast);

5. TJ Chropyně (severomoravská oblast);

6. Baník Most NH (severočeská oblast).

Výsledky utkání Dobrušky:

Dobruška Ostopovice 13:24, Chropyně 16:14, Přeštice 15:12, Most 18:8, Modřany 11:13.

Sestava družstva:

Brankářky: Antošová Michaela, Štěpánová Tereza.

Obrana: Víchová Anežka, Čepelová Kristýna, Klučková Petra, Domáčková Kristýna, Bezvodová Michaela, Suková Karolina.

Útok: Víchová Nikola, Pultarová Adéla, Malošíková Nikol.

Trenérský tým: Jana Králíčková, Markéta Kolářová, Jitka Jelenová.