Jedním z řady častých cestujících je také Milan Práza z Rovného na Rychnovsku.

Od září bedlivě sleduje především dodržování jízdních řádů využívaných spojů a se svými poznatky se rozhodl podělit se čtenáři Deníku. Není tajemstvím, že při zpoždění spoje si neváhá v cílové stanici nechat vystavit jeho potvrzení od řidiče.

Sám tvrdí, že se jedná o neustále špatné fungování dopravy. Tentokrát líčí nemalá zpoždění autobusů jedoucích z Dobrušky při příjezdu do Hradce Králové.
První případ se stal ve čtvrtek 2. září, kdy měl autobus zpoždění 16 minut, na což mi řidič řekl: „Ráno začínám ve 4.45, kdy z Dobrušky odjíždím na lince do Rychnova nad Kněžnou k vlakovému nádraží, kam přijíždím v 5.20. Tady pětačtyřicet minut čekám. Od nádraží odjíždím zpět podle jízdního řádu v 6.05 s příjezdem v 6.38 hodin do Dobrušky. Tento spoj je z Rychnova do Dobrušky veden přes Hrošku, což téměř není možné za třiatřicet minut stihnout. A to v 6.40 pokračuji z Dobrušky do Hradce Králové přes Opočno, České Meziříčí a Černilov. Do Dobrušky jen tak tak stihnu čas příjezdu z Rychnova, ale odjezd dál není možné dodržet, protože už v Dobrušce a na zastávkách mezi ní a Hradcem odbavím celkem kolem padesáti cestujících. Proto mi naskočí velké zpoždění, v tomto případě to je šestnáct minut.“

Z tohoto případu je patrné, že zpoždění nastalo chybou v sestavení jízdních řádů. Ale co se týče druhého případu zpoždění o deset minut ze čtvrtka 9. září, si myslím, že bylo chybou řidiče, který nezvládl techniku jízdy, protože na této lince nejsou tolik nabité jízdní časy jako v případě předchozím.

Milan Práza