Denně okolo místních domů projíždí kamiony, které směřují do společnosti TTV. Ta se nachází za nádražím na výjezdu z Kostelce směrem na Suchou Rybnou. Nad sídlištěm U Váhy sjíždějí dolu z kopce, jehož povrch tvoří kostky.

Zapojte se do nového seriálu Deníku
Stojíme na vaší straně a chceme vám pomoci. Rychnovský deník připravuje nový seriál, který se bude zabývat otázkami, jež vás nejvíce tíží.
Je ve vašem okolí něco, co vám způsobuje vrásky na čele?
Potřebujete pomoci a nevíte, kam byste se obrátili?
Čelíte například úřednické zvůli nebo máte jiný problém, například se stavem komunikace u vás v obci?
Zajímá vás, kdy dojde k opravě školy, kulturního domu nebo proč je nepořádek v parku?
Ptáte se, kdy se změní a vyřeší to, co vám „leží v žaludku"?
Napište do redakce a my se velice rádi zeptáme za vás. Své podněty pošlete emailem šéfredaktorce Barboře Zemanové na emailovou adresu: barbora.zemanova@denik.cz nebo zavolejte na: 605 121 491


Těžkou dopravou trpí i ulice Mánesova, která směřuje k nádraží. Jinudy než touto cestou se do firmy kamiony nedostanou. Politici přitom slibovali, že by se mohla situace změnit – že se postaví přeložka, která povede ze silnice I/11 dolů kolem kasáren.

Do redakce Rychnovského deníku napsal jeden z obyvatel sídliště s dotazem, kdy ke stavbě přeložky dojde. Hovoří se o ní totiž již dlouhá léta a obyvatelům Kostelce ji několikrát slíbili krajští i místní politici.

Rychnovský deník zjistil, že tak jednoduché to nebude. Je velmi pravděpodobné, že v blízké budoucnosti se přeložka stavět nezačne.

Deník k celé problematice připravuje obsáhlý materiál, který přiblíží postoje obyvatel dotčené lokality i vyjádření úřadů. Těšit se na něj můžete v příštím týdnu. Čtenáři děkujeme za zajímavý podnět a těšíme se na vaše další otázky. Nezapomeňte – stojíme na vaši straně a zeptáme se na to, co vás pálí. ⋌(zem)