Manželka legendárního Emila Zátopky podpořila rekonstrukci a přístavby Základní školy Trivium Plus v Dobřanech v Orlických horách. V „reklamním“ spotu na projekt Běháme s Emilem a přístavbu školy v Dobřanech namluvila komentář a vystupuje v něm.

Dana Zátopková, rozená Ingrová, se narodila stejně jako její manžel Emil 19. září 1922. Byla nejstarší českou olympioničkou. Na olympiádě jako oštěpařka startovala poprvé v roce 1948 v Londýně, celkem si zapsala čtyři olympijské účasti, vybojovala dvě medaile. V Helsinkách 1952 získala zlato, v Římě 1960 stříbro.

Bazén v Rychnově nad Kněžnou.
Rychnovský plavecký bazén je zavřený

Běhání s Emilem v Dobřanech odstartovalo 26. září 2016 a každoročně je připomínáno. A v Dobřanech si připomněli i 97. narozeniny Dany Zátopkové.

„Na Danu nikdy nezapomeneme. Byla to osobnost, která nám bude velmi chybět. Velice chytrá, zábavná a vtipná žena, kamarádka. Všechno v životě věnovala sportu a Emilovi. Nedá se slovy ani vyjádřit, jak nám bude scházet,“ uvedl Oldřich Svojanovský, předseda Českého klubu olympioniků.

„Paní Dana byla nejen vynikající sportovkyně, ale hlavně skvělý člověk. Byla vzorem pro generace olympioniků. Její odchod nás všechny velmi zarmoutil,“ připomněl předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval .