To a mnohem více čeká na návštěvníky barokního večera na zámku Potštejn.

Podle Kateřiny Skalické je akce vhodná především pro dospělé, hlavně pak pro páry.Díky bohatému programu, krásným prostorům i další zábavě se propadnou v čase do doby Ludvíka XIV.

Komnaty budou nasvíceny reflektory i romantickým světlem svíček. Velkolepý zážitek čeká návštěvníky v parku, kde soubor Damian zahraje operu „ Torso".

„Je to velmi luxusní a skvělý zážitek," podotýká kastelánka Kateřina Skalická. Podle jejích slov čeká netradiční podívaná i uvnitř zámku. „Živé obrazy ztvární šestnáct lidí. Příběh je jasný – jeho základem je doba Ludvíka XIV.

Diváci uvidí život krále a pohled do doby vrcholného baroka na francouzském  dvoře, kde se právě chystá k veliké události, král Slunce zatančí balet.

„Návštěvníci se mohou těšit na mnoho postav. Objeví se tu králův vrchní skladatel Jean Baptiste Lully i jeho žena Madléne, Anna rakouská a kardinál Mazarin, královy milenky Louisa de la Valliere a Athenais de Montespan, generál Vabaun, ministři, dvorní tanečníci a hudebníci," dodává kastelánka.

Na akci nebudou chybět ukázky barokních tanců a hudby, drezúra koní a další rozmary francouzské šlechty.Barokní večer na zámku se koná v sobotu 21. června od 19 do 22 hodin.

Užít si ho mohou i předplatitelé Rychnovského deníku. Předplatitelé mají možnost na akci získat vstupenky zdarma z věrnostního programu ABOBONUS v podobě zážitku více na: www.mojepredplatne.cz. Pro čtenáře je zase připravena soutěž, najdete ji v sobotním vydání Rychnovského deníku.