Tři kilometry od Vamberka leží proslulé výletní místo na kopci Ležáčku, kde se nachází chata Vyhlídka. Včera mělo padnout na mimořádném zasedání města v Městském klubu Sokolovna rozhodnutí o prodeji chaty, jehož okolnosti považují opoziční kritici z řad občanů města Vamberk za podezřelé.

Nespokojení občané hodnotí způsob prodeje „rodinného stříbra“, chaty Vyhlídka, jako zmanipulovaný. Především poukazují na nápadně nízkou cenu nemovitosti (3 100 000 tisíc korun) a způsob prodeje: „Okamžité uveřejnění ceny dopředu vylučuje situaci, kdy vítězí největší nabídka,“ vyjádřil se Aleš Mělnický na stranách Opozičního občasníku města Vamberka.

Co s Vyhlídkou?

„Část kritiků je zcela proti prodeji Vyhlídky a druhá skupina by nejradši prodala chatu co nejdráž,“ popsal hlasy opozice starosta Jiří Mazúch a rozhovořil se na téma v minulosti diskutovaného objektu: „Před devíti lety město chatu pronajalo s plány na další zvelebování stavby. Nyní však nájemce (Miroslav Kotlář) vypověděl smlouvu o nájmu vzhledem k vyšším investičním nárokům objektu. Bylo potřeba chatu zazimovat, a proto jsme přistoupili k prodeji, přičemž záměr o prodeji jsme zveřejnili na úřední desce už na jaře.“

Výhodná, nebo nevýhodná cena

Vyhlídku nyní nabízí realitní kancelář Nekvinda. „Jak je možné, že prodejní cena byla známa dříve, než byl vypracován znalecký posudek?“ ptá se starosty spolu s dalšími spoluobčany obyvatelka Vamberka Anna Klecandrová. „Není pravda, že by byl prodej připraven pro jednoho zájemce. Po zveřejnění nabídky chaty k prodeji se přihlásilo 5 – 6 zájemců, kteří jeden po druhém po seznámení se s podmínkami odstupovali,“ brání svůj záměr starosta Vamberka Mazúch. Podmínky dané zástupci města se týkají zachování jídelny a ubytovacích služeb a především uchování současného rázu objektu tak, aby sloužil veřejnosti. Současně si město Vamberk ponechá po dobu deseti let předkupní právo za původní prodejní cenu, které využije v případě porušení stanovených podmínek.

„Za těchto okolností není cena objektu příliš nízká,“ hájí stanovisko města starosta. Výsledek veřejného zasedání zastupitelstva města s nespokojenými občany Vamberka nebyl do redakční uzávěrky znám.

Jak naložit s chatou Vyhlídka? Diskutujte právě zde.