Realizace dvousetmilionového projektu byla podmíněna pondělním veřejným zasedáním. Zastupitelé spojení průmyslové zóny s městem jednohlasně podpořili.

„V případě schvalování podobných zásadních změn je šest měsíců vzhledem k zákonným lhůtám téměř nemyslitelný termín. Nám se to však podařilo,“ bilancoval vedoucí oddělení úřadu územního plánování Milan Jasanský, který měl vše na starost. Přiznal, že za dobu své působnosti na MÚ zatím napamatuje, že by se něco podobného podařilo. Jak doplnil, v zásadě šlo o spojení kvasinské a solnické průmyslové zóny s Rychnovem n. K.
Důležitost pondělního hlasování si uvědomoval především rychnovský starosta Jiří Rokl, který uvedl, že bez tohoto kroku by nebyla ani hasičárna. „To byla prostě zásadní podmínka ministerstva financí,“ upřesnil.

Snahu pracovníků úřadu a zastupitelů na veřejném hlasování ocenil i náměstek ředitele Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje Roman Solnička. „V zastoupení pana plukovníka Františka Mencla, který je nemocný, bych rád poděkoval vám všem za to, že jste přispěli k realizaci tohoto projektu,“ uvedl náměstek a následně Jiřího Rokla obdaroval plaketou HZS.

Pro ředitele rychnovských profesionálů Jiřího Oberreitera bude zahájení výstavby nové zbrojnice splněným životním snem. „Přes dvacet let se o tom mluví a teď se snad konečně dočkáme,“ dodal.