Hostovalo tam totiž Hudební divadlo dětem Michaely Novozámské se svým vánočním koncertním pořadem „Hvězdička betlémská" a obě zcela vyprodaná dopolední představení naplnily sál kina krásnou atmosférou Vánoc a zpěvem dětí z mateřských a základních škol, které svými hlásky autorce a hlavní protagonistce Michaele Novozámské s velkou chutí „pomáhaly" ve zpěvu koled a vánočních písní.

„V našem vánočním koncertním pořadu je ke společnému zpěvu díky kouzelné náladě vánoc, ke které přispívají právě i vánoční koledy, opravdu hodně příležitostí.

Pocit, který zažívám při zpívání s dětmi a i jejich učitelkami, se velice těžce popisuje. Je to krásné a dojímající. A v neposlední řadě to v nás utvrzuje pocit, že naše práce má smysl. Tak tedy děti… Vánoce, Vánoce přicházejí, šťastné a veselé," řekla Michaela Novozámská.

Ale koncertní pořad nebyl jen o zpívání koled. Na jevišti se rozehrál příběh o narození Ježíška v Betlémě a o pouti mudrců a pastýřů k Ježíškovým jesličkám. Tyto postavy, znázorněné velkými textilními loutkami, vystupují v představení z kulisy na jevišti, která znázorňovala „knihu knih" Bibli a jejich výstupy a písničky vyvolávaly smích a potlesk malých diváků.

Paní ředitelka Malá z mateřské školy Val nám řekla: „Na představení se děti moc těšily. Paní Novozámskou známe z jiných jejich pohádkových koncertů v Dobrušce a nikdy nás nezklame. A děti, vánoce a společné zpívání koled, to je přece krásné vítání Vánoc."

Milan Balla, Hudební divadlo dětem M. Novozámské

Zaplněné dobrušské kino vítalo Vánoce dětským zpěvem