Zdejší zámky rozhodně mají co nabídnout. K návštěvě láká také zámek v Kvasinách.
Místní zámek byl původně tvrzí, kterou na počátku 17. století založil Bedřich mladší Vlkanovský z Vlkanova.V roce 1700 bylo rozšířeno solnické panství, zvýšily se nároky na správu panství, a možná právě proto došlo k rozšíření původní tvrze na zámek.

V roce 1824 koupil panství Antonín Slivka ze Slivic, který zámek přestavěl do pozdně klasicistního charakteru.
Kvasinský zámek je obklopen desetihektarovým parkem. Jedná se o kouzelné místo. Ke klasickým zámeckým má daleko.
Majitelka zámku Soňa Klímová si však zakládá právě na jeho odlišnosti. Není jen holou zelenou plochou, ale romantickým zákoutím s rybníčky a vzrostlými stromy.
„Žije tady řada chráněných druhů rostlin a ohrožených živočichů. Nechávám louky kvést. Je na ně krásný pohled. Park je lidem otevřen čtyřiadvacet hodin denně."

Na zdejším zámku můžete zhlédnout mnohé výstavy. Soňa Klímová návštěvníky srdečně zve na uměleckou výstavu Accrochéz/ zavěšení, která odstartuje sobotní vernisáži. Ta vypukne 22. srpna v 17 hodin. Výstava pak potrvá od 23. srpna až do 4. října.
V Kvasinách to kulturou žije, kromě výstav se zde konají i mnohé koncerty.
Spolek Open Art Nová Paka a Spolek Život na zámku Kvasiny pořádá pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje Lubomíra France slavnostní koncert laureátů Mezinárodní houslové soutěže Josefa Muziky.
Koncert se koná již po devatenácté. Zámek se rozezní v sobotu 29. srpna od 17 hodin. Vystoupí zde spousta mladých umělců.
V říjnu odstartuje výstava Výtvarníci regionu, kde vystoupí Vlastík Dohnálek s přáteli.
Tak neváhejte a zajeďte za kulturou do kvasinského zámku. Zámek žije po celý rok. ⋌(star)