Oprava opukové zdi, oddělující část štěpnice od horní části parku na Švamberku, byla největší investicí z provozního rozpočtu zámku dosahující výše více než 1,6 milionu korun.

Údržbou prošel loni také rozsáhlý zámecký park, dřeviny, které už nebyly v dobrém stavu a ohrožovaly bezpečnost návštěvníků, nahradily nové a odstraněny byly nežádoucí nálety. Pokračovalo se v úpravě vyhlídky zvané Itálie u palmového skleníku a břehu jezírka. Zahradníci opravili lavičky v parku. Výspravy se dočkaly cesty v údolí Zlatého potoka a do zámeckého parku byly umístěny velkoformátové informační panely s vyobrazením zajímavých míst.
/Zdroj: Státní zámek Opočno/

Z areálu bývalé Odborné školy v Opočně.
V bývalé zemědělce v Opočně se vyváří pro nemocnici, ale azyl tu našly i děti

„Jednou z dalších novinek, kterou se podařilo zrealizovat v zámeckém parku, jsou nová vrata z městské části Švamberk. Zavřená budou ještě měsíc, protože v parku nyní probíhá intenzivní úklid po zimě. Naplno se vše otevře na Velikonoce - 28. března,“ informovala správa opočenského zámku na facebookových stránkách.

Už od 29. března do 1. dubna bude do prostor takzvané hladomorny lákat návštěvníky Velikonoční výstava a hned 6. dubna čeká další lákadlo tentokrát v zámeckém parku, který obsadí lukostřelci.

Než se brány zámeckého parku otevřou, máme pro vás malou ochutnávku:

Zdroj: Deník/Jana Kotalová