„Bude se rekonstruovat zámeček, ve kterém nyní na jednom pokoji bydlí tři nebo čtyři lidé. Navíc mají všichni společné sociální zařízení. Nově by v něm měly vzniknout jedno a dvoulůžkové pokoje s toaletou a koupelnou přímo v nich," vysvětlil Jindřich Vašíček, ředitel domova.

Rovněž bude rozšířena a zvýšena spojovací chodba mezi novou budovou a zámečkem, ve které přibudou další pokoje. „Kapacita ale zůstane stejná. Protože v zámečku bude na jednom pokoji bydlet méně seniorů," uvedl ředitel s tím, že u něho může najít nový domov  až 121 klientů.

Přístavba spojovací chodby se však moc nezamlouvá starostovi Milanu Mačkovi, kterému se nelíbí, že kvůli ní se historická část zámečku znehodnotí.

„Jelikož objekty budou propojené, tak všechny splynou. Nabízeli jsme i takové řešení, že by se do zámečku přesunula veškerá administrativa, protože na tu by prostory stačily. A lidé, kteří tam jsou ubytovaní, by byli v nové budově. Ale domov je v majetku kraje, takže to město nemá šanci nijak ovlivnit," přiznal Milan Maček.

To, že k rekonstrukci opravdu dojde, potvrzuje i tiskový mluvčí kraje Jiří Hošna. „V současné době se teprve připravuje projekt na rekonstrukci domova důchodců. Kraj tedy v příštích letech počítá s jeho modernizací. Domov důchodců nyní normálně funguje a o seniory pečuje dobře, kraj ale chce, aby se v budoucnu zařízení vylepšilo a splňovalo vysoké standardy péče, například jako již rekonstruované domovy v Albrechticích či v Černožicích," řekl Jiří Hošna.

Prozatímní předpoklad je, že s pracemi by se mohlo začít v roce 2014. Příští  rok se bude řešit teprve stavební povolení.  Podle předběžných odhadů se náklady vyšplhají k pětasedmdesáti milionům.

„Přesnou částku ale budeme znát až po vypracování projektu, což by mělo být zhruba na jaře," dodal Jiří Hošna.

I přesto však ředitel inovaci domova důchodců vítá, protože v současné době jsou pokoje v zámečku téměř neprodejné.

„V nové budově jsou dvoulůžkové pokoje, kde je přímo sociální zařízení na pokoji, na zámečku je společné. Takže když se dnes přijde klient poptávat po místě, tak chce novou budovu, protože přece jenom pokoj bez záchodu už je v dnešní době trochu překonaný," uzavřel Jindřich Vašíček.