Letos se budou příchozí moci pokochat pohledem na jablka z výzkumného ústavu Holovousy a Střížovice, hrušky z výzkumného ústavu Litoměřice, ovoce z celých východních Čech, staré odrůdy jablek pěstované našimi předky, šestnáct druhů melounů z Holic, kolekci jablek od velkopěstitelů, hroznové víno či kolekci ořechů z okresu Náchod. Uvidí také ucelenou kolekci brambor z Havlíčkova Brodu a ze Zdobnice, košťáloviny a listovou zeleninu ze Šnakova, několik druhů zelí z Bolehoště, dvanáct odrůd česneku, různé rarity a zajímavosti. Milovníky květin potěší jiřiny a jiřinky od pěstitelů z celých východních Čech, lilie a orchideje, africké fialky od specializované organizace ČZS, chryzantémy z Havlíčkova Brodu a Hlinska, begonie z Pardubic, květiny z dovozu z Holandska a další.

Další expozice nabídne bylinky z botanické zahrady Univerzity Karlovy z Hradce Králové, dřevěný zahradní nábytek, skleníky z Litomyšle, vzorky chemické ochrany na zahrádce od Cerea Pardubice, ukázku ze zahrádkářského muzea z Hradce Králové, keramiku a broušené sklo se zahradní tematikou, keramiku v různých provedeních a houby pěstované ve sklepeních. Vystavovat budou i organizace Územní sdružení ČZS (Hradec Králové, Pardubice, Náchod, Jičín, Trutnov, Chrudim, Ústí nad Orlicí, Rychnov n.Kn.), myslivci z Častolovic, chovatelé z Týniště nad Orlicí, akvaristé a kaktusáři z Rychnova i včelaři z rychnovského okresu. Dále budou vystavovat závody a instituce Isover Častolovice, Rojek Častolovice, pekárna Lično, Agrico Týniště, výrobci nápojů a potravin z celých východních Čech a další. Na této zahrádkářské výstavě se již tradičně uskutečňuje soutěž s názvem „Soutěž o nejlepší naaranžovanou misku ovoce a zeleniny doplněnou květinami". Při minulých výstavách byl o tuto soutěž veliký zájem a vždy se těšila pozornosti návštěvníků. Vhozených žetonů do osudí bylo v roce 2014 více jak čtyři tisíce Celá soutěž je anonymní a soutěžící misky jsou ukázány pod čísly. Všichni vystavovatelé jsou napsáni na poutači v abecedním pořadí, aby každý návštěvník mohl vidět, který šikovný člověk má vztah k ovoci a přírodě. Vystavovat se může ovoce všeho druhu, libovolná zelenina a vše co se na zahrádce urodí. Všechny tyto produkty lze libovolným způsobem naaranžovat s jakoukoliv technikou a materiálem. Kvalitu misek hodnotí sami návštěvníci výstavy, kteří po svém uvážení napíši na žeton číslo nejlepší misky a vhodí do osudí. Komise, která má tuto soutěž na starosti po ukončení spočítá jednotlivé žetony vhozené do osudí a podle počtů stanoví první tři místa, odměněna věcnými cenami přímo na výstavišti v hlavním sále. Vítěz navíc dostává broušenou vázu.

Každým rokem se této soutěže zúčastňuje více jak dvě desítky soutěžících, kteří dokazují, že je stále dost šikovných lidí, kteří mají jak dobré nápady, tak i vkus a estetiku.