Výstava se uskuteční v celém výstavištím areálu, a bude otevřena každý den v době od 9 do 17 hodin, v neděli do 16 hodin. Tradiční součástí výstavy je soutěž o nejlepší kolekci kraslic. Soutěž je anonymní a každá kolekce je očíslovaná pořadovými čísly, které slouží pro rozlišení jednotlivých exponátů a pro diváky o napsání nejlepších kraslic na žeton s vhozením do osudí. Do této soutěže se může každý přihlásit na tel. 721 311 719, nebo podle www.zahradkari.com. Podmínkou je odevzdání exponátů pořadatelům přímo na výstaviště do Častolovic do čtvrtka 6. dubna do 12.00 hod.

Kraslice mohou být vyzdobeny různými metodami a různou technikou. Počet kraslic by měl být 3 - 5 kusů. Kraslice nemusí být jen klasické z vajíček, ale z různých materiálů. Vyhodnocení této soutěže bude provedeno v neděli 9. 4. v 15.00 hod. přímo před expozicí soutěže v hlavním sále výstavy a každý vystavovatel bude odměněn drobným dárkem. Majitelé nejlepších třech kolekcí obdrží hodnotné věcné ceny.

Kromě této soutěže v jednom z velkých stanů bude ukázka výsledků okresní soutěže ve floristice, která se uskuteční den před výstavou, tj. ve čtvrtek 6. 4. v 9.00 hod. přímo na výstavišti. Zúčastní se jí jak žáci základních škol ve dvou kategoriích, tak i dospělí zahrádkáři. Soutěžit se bude v napichované misce a vázané kytce. Přihlásit se může každý na tel. 721 311 719. Vítězové postupují do národního kola, které pořádá ČZS v Praze.

Protože pořadatelem jsou častolovičtí zahrádkáři, bude na této výstavě na ploše více jak 2500 m2 kromě velikonočních námětů a staročeských řemesel i celá řada zahrádkářských věcí, zahrádkářská poradna a rozšířen i stánkový prodej.