Řidiči tu zapomínají dávat ostatním šoférům přednost.

Nyní by se to mělo změnit a na křižovatce u čerpací stanice má vyrůst kruhový objezd, který má častým karambolům zabránit.
Město dlouho situaci řešilo s Ředitelstvím silnic a dálnic. A konečně padly argumenty na úrodnou půdu.

„Kruhák" se tu má začít stavět na jaře příštího roku.
 „V minulosti se tu stalo několik dopravních nehod. Je tu oboustranně velký provoz. V dopravní špičce je velký problém odbočit ze silnice I/14 do města," uvedl místostarosta Dobrušky Petr Sadovský, který má na starosti dopravu a bezpečnost ve městě.

Podle Petra Sadovského je na křižovatce nebezpečné také přecházení.
„Stavba kruhového objezdu by určitě měla přínos ve zklidnění dopravní situace," prozrazuje vedoucí odboru rozvoje města v Dobrušce Petr Zima s tím, že s růstem výroby v kvasinské automobilce se provoz ještě zvýší.

Město se snažilo s ŘSD jednat o bezpečnější křižovatce už několik let, věci se nakonec daly opravdu do pohybu. V současné době se zpracovává projekt pro stavbu okružní křižovatky. Dle slov místostarosty Petra Sadovského by se mohl začít stavět „kruhák" už na jaře, pokud vše půjde podle plánu. Samotná stavba by měla trvat zhruba šest týdnů. Řidiči budou muset počítat s dopravním omezením.
Objezd by uvítali i místní. „Kruhák by tu byl určitě na místě. Křižovatka je velmi frekventovaná, řidiči by zde alespoň jezdili pomaleji. Sama mám z tohoto místa za volantem respekt," svěřuje Petra B. z Dobrušky.

Křižovatka u benzinové stanice v Dobrušce však není jediným místem, kde hrozí nejen řidičům, ale i chodcům denně nebezpečí.
V poslední době bourají řidiči čím dál častěji také na křižovatce u Penny Marketu. Podle místních by si tento úsek zasloužil nějaké změny, minimálně prý osvětlení.
„Křižovatka není vůbec osvětlená, i když jedu pomalu, mám dost často problém se na místě zorientovat, a to tudy jezdím docela často. Pokud tudy projíždí někdo cizí, může mít opravdu problémy," prozradila Hana B. z Opočna.
Řidiči ale na tomto úseku budou muset být stále ostražití. Tuto křižovatku zatím podle ŘSD žádné změny nečekají.
„Jedná se o stykovou křižovatku silnic I/14 a II/298. Na této křižovatce ŘSD ČR v současné době neplánuje žádné stavební úpravy," uvedla tisková mluvčí ŘSD Nina Ledvinová.

Křižovatka je nebezpečná také podle vedení města. „Je pravda, že dopravních nehod tu stále více přibývá. Máme v plánu o tomto úseku v nejbližší době s ŘSD jednat. Budeme se snažit zajistit na tomto místě větší bezpečnost," vysvětluje místostarosta Dobrušky Petr Sadovský.
Jedna z posledních nehod se na této křižovatce stala hned počátkem srpna. Srazila se tu oktavie se superbem. V nemocnici skončil řidič i dvě ženy na místě spolujezdce.