"Paní ředitelka nás včas upozornila na to, že vzhledem k současné situaci si nepřeje, abychom volební místnost znovu otvírali v domově důchodců, což chápeme a bylo to určitě na místě. Přesunuli jsme ji do místní střední školy," sdělila tajemnice opočenského městského úřadu Renáta Černá.

Sami klienti však dostanou možnost odevzdat své hlasy na místě. "Volební komise s urnou k nám přijde v pátek," uvedla ředitelka Jitřenky Kamila Vilímková.

V úterý 22. září představila Česká pošta na svém depu v Náchodě novinku – Mobilní poštu. Jde o novou formu poskytování poštovních služeb prostřednictvím vozidel ČP, které jsou upravené pro plnohodnotné fungování poštovní přepážky. Akce se konala za účasti
Z Dobrušky do okolních obcí bude vyjíždět mobilní pošta, poprvé už zítra

Obdobně mohou odvolit i klienti Senior centra v Přepychách, kde byl před dvěma týdny na doporučení hygienické stanice a obvodního lékaře centra obnoven zákaz návštěv. "Z důvodu nedodržování předepsaných opatření návštěvníky a stále se zvyšujícímu počtu nakažených koronavirem v celé ČR uzavíráme naše zařízení, abychom ochránily naše seniory, kteří patří do nejrizikovější skupiny," informovalo vedení Senior centra.