Pomoci „dovolenkářům" se rozhodla Jana Ševčíková z Vamberka.

„Lidé si u mě nechávají pohlídat psa především v případě, kdy jedou na dovolenou. Zájem o to je, pořád mám koho hlídat. Vždy si ale beru najednou maximálně dva, protože mám ještě také svoje psy, tak abych nebyla v jednom kole," vysvětlila Jana Ševčíková, u které jeden den stojí sto korun, plus přibližně pětadvacet za krmení.

„Většinou ale chci, aby si majitelé přinesli svoje krmení, je to pro psy lepší, protože jsou na něj zvyklí," dodala Jana Ševčíková, která má hlavně o prázdninách práce dost a dovolenou si musí vybírat v jiných termínech.

Může se stát, že když pes zůstane doma a není úplně hlídaný, tak prostě uteče. Zatím však policie žádný extrémní počet odchytů neeviduje.

„Někdy je to jeden pes nebo dva, jindy za celý týden žádný. Jakmile je chytíme, vezeme je do útulku," řekl Ladislav Chmelík z rychnovské městské policie. Pokud se u nich dotyčný přihlásí, může dostat pokutu až dva tisíce korun a také musí zaplatit za ubytování psa. „Většinou se ale moc majitelů nepřihlásí," uzavřel Ladislav Chmelík.