„Veškeré tržby, tedy nejen z parkomatů, ale i za karty a další, byly 10 milionů 214 tisíc korun. Je to částka srovnatelná s posledním čtvrtletím loňského roku, kdy už systém fungoval v plném rozsahu. Tehdy to činilo 10 milionů 22 tisíc korun,“ uvedl ředitel společnosti Atol Dušan Čížek.

Zároveň podle něho došlo k výraznému poklesu nákladů, zhruba o 700 tisíc korun, což bylo způsobeno zejména snížením osobních nákladů. Většina vybraných peněz však ihned mizí zpět v parkovacím systému. Atol tam už dal desítky milionů korun. Největší investicí je stavba parkovacího domu Katschnerka, který má být otevřen na podzim.

Za celý loňský rok zaplatili řidiči firmě za parkování v krajském městě téměř 30 milionů korun.

Placení parkovného pomocí SMS zpráv, které je možné od poloviny března, se osvědčilo a přechází do „ostrého“ provozu. Z oblasti Velkého náměstí se navíc v budoucnu rozšíří i do dalších lokalit města. Konec zkušebního a přechod do běžného provozu v úterý odsouhlasila rada města. „Lidé mají o tuto službu zájem, mnozí tímto způsobem platí parkovné opakovaně,“ vysvětlil mluvčí magistrátu Václav Svoboda.

Dodal, že se proto počítá s rozšířením možnosti úhrady parkovného pomocí krátkých textových zpráv i do dalších lokalit krajské metropole. To potvrdil šéf Atolu Dušan Čížek, podle něhož se s touto službou počítá například také v chystané nové zóně placeného stání na Pražském Předměstí. Tu chce firma spustit ještě v červnu.

Jednání rady města přineslo dobrou zprávu tělesně postiženým lidem, kteří by měli být osvobozeni od placení parkování na místech pro ně vyhrazeným. Radní totiž navrhli zastupitelstvu města ke schválení dodatek ke koncesní smlouvě mezi městem a Atolem, která s tím počítá. Parkovné by tak za postižené platilo město. „Jedná se o částku 730 tisíc korun za rok,“ uvedl mluvčí radnice Václav Svoboda.

Výnos z parkování

* Od ledna do března byly příjmy Atolu z parkování 10,2 milionu korun.
* Největší část příjmů tvořily výnosy z parkomatů, které Atolu přinesly zhruba šest milionů korun.
* Za poslední tři měsíce loňského roku vybrala firma od řidičů v krajském městě 10 milionů korun.