VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Workshop stejně úspěšný jako celý projekt

Více než dvouletá práce vyučujících i administrativních pracovnic Obchodní akademie T. G. Masaryka v Kostelci nad Orlicí na projektu s názvem Interaktivní testování v Moodle byla formálně završena v úterý 24. února závěrečným workshopem, jehož se zúčastnili ředitelé partnerských obchodních akademií v Královéhradeckém kraji, starosta Kostelce nad Orlicí František Kinský, ředitel společnosti Federal-Mogul Henri Ramczyk, pracovníci firmy TTV Group, zástupci Krajského úřadu Královéhradeckého kraje, někteří učitelé školy zapojení do projektu a další hosté.

2.3.2015
SDÍLEJ:

Workshop stejně úspěšný jako celý projektFoto: Zdroj redakce

Název projektu možná mnoho nenapovídá; skrývá se pod ním tvorba více než tisícovky interaktivních testů vytvořených ve speciálním veřejně přístupném počítačovém výukovém prostředí Moodle.

Vznikly testy z odborných i všeobecně vzdělávacích předmětů, které obsahují různé typy otázek. Největší výhodou výstupů projektu je, že dávají vyučujícím nejrůznější možnosti nastavení zpřístupnění testu vybraným skupinám žáků nebo jednotlivcům podle potřeby, možnost generování nekonečného počtu testů kombinací otázek z tematicky oddělených databází, načasování; vyhodnocené testy obsahují správné odpovědi, které mohou být po vyhodnocení počítačem žákům nejenom ukázány, ale i podrobně vysvětleny.

Systém představí výsledky žáků, dá jim srovnání a vyučujícím poskytne informaci o nejproblematičtějších otázkách, které je třeba v další výuce ještě zopakovat. Testy tak slouží nejenom jako nástroj zjišťování zpětné vazby, ale také jako velmi účinný prostředek samostatného procvičování příslušných částí učiva, popřípadě celku, například před maturitou. Během workshopu bylo publikum stručně seznámeno se způsobem tvoření i využívání testů a byly jim předvedeny vzorové testy z cizích jazyků, ekonomiky a matematiky. Test ze zeměpisu zaměřený na severské země si mohli všichni účastníci prakticky vyzkoušet, jejich odpovědi byly vyhodnoceny a každý z nich viděl, jak by uspěl.

Závěrečná část workshopu byla věnována příspěvkům hostů. Velmi si vážíme slov pana starosty, který ocenil naši práci, ale zároveň varoval před přílišným používáním počítačů a s tím souvisejícím „odlidštěním" vzájemné komunikace, zejména mezi mladými lidmi. Také pan Ramczyk nám vyjádřil velkou podporu a hosty ohromil svou výbornou češtinou.

Do diskuze přispěl i Jan Hostinský, který po více než dvaceti letech působení na obchodní akademii odešel do komunální politiky jako starosta Solnice a díky tomu mohl význam projektu zhodnotit z obou pohledů jako autor testů z ekonomických předmětů i jako člověk mimo sféru školství, který vnímá nutnost kvalitního vzdělávání pro budoucí uplatnění absolventů na trhu práce.

Součástí realizace projektu byla i modernizace vybavení školy. Byla pořízena celá velká počítačová učebna pro 32 žáků, prezentační technika a další. Celkem bylo profinancováno více než pět milionů korun, což je investice, která se v budoucnosti odrazí na zvýšené kvalitě vzdělávání.

Prostředky z Evropského sociálního fondu představují pro školu významný zdroj příjmu, který nám pomáhá udržovat vysoký standard středoškolského vzdělávání. Před měsícem jsme ukončili projekt zaměřený na mediální výchovu, v současnosti podáváme další žádosti, jimiž usilujeme o získání finančních prostředků na zahraniční výměnné pobyty, odborné praxe studentů a nová sportoviště a těšíme se na zveřejnění dalších výzev ke zpracování nových projektů pro programové období do roku 2020.

vedení školy

Autor: Redakce

2.3.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Orlické hory táhnou. Zájem o ubytování v hotelech je obrovský

Ilustrační fotografie.

Nominujte nejúspěšnější sportovce Rychnovska za rok 2017

Více autobusových spojů na Rychnovsku

Rychnovsko - Od neděle platí nový jízdní řád autobusových spojů.

Kilpi Trail Running Cup 2018 mění data a spouští registrace

Rychnovsko - Největší domácí seriál přírodních běhů bude mít devět závodů.

Vánoční keramika ozdobila knihovnu

Týniště nad Orlicí - Keramické výrobky ozdobené vánočními motivy si mohou lidé prohlédnout v Městské knihovně Týniště nad Orlicí.

Ve výsledcích, krátce aneb Co nového ve světě sportu?

Východní Čechy - Výsledkový servis s regionálními zástupci (basketbal, florbal, futsal, házená, hokej):

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT