Druhým rokem se využívá víceúčelové hřiště s umělým povrchem, na němž se hraje basketbal, volejbal, tenis, malý fotbal či florbal. Na sklonku září fotbalová asociace ČR udělila atest novému hřišti s umělou trávou v hodnotě 12 milionů korun, na něž místní tělovýchovná jednota získala dotaci ve výši 9 milionů, zbytek doinvestovalo město Dobruška.

Žákům tří škol 
chybí tělocvična

Konkrétnější obrysy nabývá vize in line dráhy proplétající se areálem. Ve finální podobě by mohla mít délku více než půldruhého kilometru. „Zpracovali jsme pro město koncepci možného rozvoje stadionu. Mimo in line dráhy zahrnuje například nahrazení škvárové atletické dráhy umělým povrchem, modernizaci stávajících tribun, výstavbu vrhačských sektorů pro atlety, vytvoření cyklistických trekových tratí v přilehlém lesíku, či vytvoření hřiště na disc golf," říká Ivan Koláčný, předseda místní Tělovýchovné jednoty, která sdružuje oddíly pěti sportů – atletiky, cyklistiky, fotbalu, futsalu, tenisu a od letoška také florbalu. Jednota má téměř pět set členů.

Investice města
do sportu

Víceúčelové hřiště na stadionu:
položení umělého povrchu 2 miliony 
korun (členové Tělovýchovné jednoty 
odvedli na přípravě hřiště brigádnickou práci za půl milionu)

Fotbalové hřiště s umělou trávou v hodnotě 12,5 milionu (dotace 9 milionů)

Sportovní hala
u gymnázia

(odhadované náklady – 80 milionů). Město bude žádat o dotaci.

Město si slibuje, že nové atrakce v areálu stadionu přilákají další zájemce o zdravý pohyb. „Představa vzniku in line dráhy se nám líbí. Necháme zpracovat studii. Původně jsme zamýšleli, že vznikne v sousedství krytého bazénu, kde plánujeme volnočasový areál pro náctileté se skate parkem a bikery, venkovní fitness stroje a bezpečnou lezeckou stěnu," prozrazuje dobrušský místostarosta Petr Lžíčař.

Na sportovním poli město připravuje zásadní investici. Je zpracován projekt moderní sportovní haly v sousedství gymnázia a základní školy v Pulické ulici, kde postrádají plnohodnotnou tělocvičnu stejně jako v nedaleké střední škole Podorlické vzdělávací centrum. „Máme už stavební povolení. Připravuje se výběrové řízení na dodavatele stavby. Stavět by se mohlo začít na podzim příštího roku," tvrdí Lžíčař. Hala by měla stát okolo osmdesáti miliónů korun, město se pokusí získat na její stavbu dotaci.

Zimní stadion letos zmodernizoval strojovnu

Opočno – Modernizaci chladícího zařízení má za sebou nejznámější opočenské sportoviště. Na zimním stadionu se letos uskutečnila rekonstrukce strojovny. Obyvatelé se už nemusí obávat hrozby úniku toxického čpavku. V chladicím zařízení jej nahradilo bezpečnější a ekologičtější chladivo. Opočenskému hokejovému klubu ve spolupráci s městem se podařilo na rekonstrukci dosáhnout na evropskou dotaci z programu „životní prostředí".

Celkové náklady na zmodernizování chlazení, které nyní odpovídá přísným bezpečnostním a ekologickým parametrům, dosahovaly výše přes pět milionů 800 tisíc korun. Výše dotace činila pětaosmdesát procent. Město se na rekonstrukci strojovny podílelo částkou 876 515 korun. „Jsme rádi, že z centra města zmizelo 800 kilo toxické látky," uvedl Tomáš Pavlík, předseda hokejového klubu HC Baroni. V blízké budoucnosti by na zimním stadionu chtěli obměnit vozový park.

Rolba na úpravu ledu je stará téměř třicet let. V rámci úspor byla v minulosti předělaná na plyn, ale její životnost se blíží konci. Nová elektrická rolba, kterou mají například v Rychnově nad Kněžnou, přijde na tři miliony korun.

Kostelec vyměnil povrch v hale

Kostelec n. O. – Nafukovací hala v Kostelci nad Orlicí, sloužící zejména tenistům a vyznavačům nohejbalu, dostala nový povrch. Město se k jeho výměně odhodlalo po vypracování odborného posudku. Povrch už byl nebezpečný.

Původně odhadovanou cenu na jeho rekonstrukci ve výši devět set tisíc korun se městu podařilo v soutěži snížit téměř o dvě stě tisíc korun méně. Město nakonec zaplatí pouze 713 tisíc korun. Výměna povrchu skončila v tomto týdnu. Včera se sportovní hala nafukovala a dnes by se v ní mělo opětovně začít sportovat.

Konec výjimkám? Rychnov vymění
„umělku" za miliony

Před městem stojí problém s fotbalovým hřištěm s umělou trávou, jejíž udávaná prošla už před několika lety. Rychnovskému fotbalovému oddílu FC Spartak byla několikrát poskytnuta výjimka na používání vysloužilé „umělky". Ta, která skončí letos, je patrně poslední, kterou hřišti byla ochotná udělit fotbalová asociace. Položení nového umělého koberce přijde na zhruba sedm milionů korun. Město s investicí počítá v připravovaném rozpočtu, zároveň hodlá požádat o dotaci.

V Rychnově letos vyrostla dvě nová hřiště. Zbrusu novým travnatým fotbalovým hřištěm se můžou pochlubit v místní škole v přírodě. Nedávno bylo otevřeno nové sportoviště v městské části Lokot. Slouží vyznavačům tenisu, volejbalu a nohejbalu.