„Výtěžek bude věnován na dobročinné účely, zejména pak na pomoc zrakově postiženým a handicapovaným,“ tvrdí shodně pořadatelé.

O hudbu se postará král českého swingu Láďa Kerndl, který vystoupí se svou skupinou. Návštěvníci se mohou těšit na předtančení a tombolu s hodnotnými cenami. V nabídce nebudou chybět kvalitní moravská vína a raut. Každá příchozí dáma se může těšit na malou pozornost.

Lions Club Rychnov n. K. je pánským klubem, který vznikl 8. září 1992. „Slavnostní uvedení rychnovského klubu do světové rodiny lionských klubů se uskutečnilo osmadvacátého ledna 1994. Náš klub byl mezi prvními kluby v České republice,“ říká Jiří Zatloukal, člen klubu. Dobromila je zase dámským klubem založeným 12. července 2005. Patří mezi jedny z nejmladších v republice.

Ples se odehraje v prostorách Pelclova divadla, které bylo vybudované v letech 1896 – 1897 přispěním ochotnické jednoty Tyl a rychnovské občanské záložny.

Objekt se dočkal významné rekonstrukce. S pracemi se začalo v říjnu 2005. Teprve v letošním roce skončily poslední drobné dodělávky interiéru. Náklady na stavební práce dosáhly částky třiačtyřicet a půl milionu korun. Další tři miliony tři sta tisíc korun stálo vybavení interiéru.
Pelclovo divadlo s „novou tváří“ mohli nejen Rychnovští vidět prvně 1. února, kdy kulturní stánek otevřel své dveře. První akcí pak byl slavnostní koncert u příležitosti 750 let od první písemné zmínky o městě Rychnov n. K.
Prvním plesem v nových prostorách je právě dnešní benefiční ples.

Hlavní aktivity lionských klubů v Rychnově n. K. směřují ve prospěch Charitního domova v Rychnově n. K., Občanského sdružení Neratov, Orion, Reha, Ústavů mentálně postižených, základním školám, Mateřské škole na Láni v Rychnově n. K., Centru služeb pro zdravotně postižené a další dobročinné aktivity ve městě a regionu.

(ehl)