Kolem dvě stě padesáti lidí z okolí včetně jezdců na koních a dvou pilotů motorových rogal se na Nový rok sešli na Jahodové hoře. Již 26. ročník tradičního výstupu připravil rychnovský Klub českých turistů ve spolupráci s obecními úřady v Jahodově a v Javornici.

„Měl jsme na starost skupinu starších turistů a vycházeli jsme od rychnovské autobusové zastávky ve 12 hodin. O půl hodiny později za námi vyšla skupina mladších, kterou vedl pan Molcar,“ komentoval organizaci akce člen KČT Karel Žabokrtský. V jednu chvíli se na Jahodové hoře sešlo kolem 250 lidí. „Toto číslo však není zdaleka konečné. Když jsme potom odcházeli do javornické sokolovny, kde bylo připravené posezení s hudbou, potkávali jsme ještě početné skupinky lidí dokonce i s kočárky. Vzhledem k deštivému počasí byla účast veřejnosti velmi dobrá,“ doplnil spokojený vedoucí skupiny.

Ačkoliv novoročním výstupem na Jahodovou horu byla oficiálně zahájena nová turistická sezona na Rychnovsku, plán akcí KČT oficiálně zveřejní až v druhé polovině ledna. „V pondělí odpoledne se sejdeme na schůzi výboru, kde připravíme konečný návrh akcí pro schvalování na výroční schůzi. Ta se uskuteční 22. nebo 23. ledna,“ prozradil dlouholetý funkcionář KČT Karel Fultner s tím, že v návrhu nechybí ani populární několikadenní akce do Krušných hor, nebo Beskyd. (ign)