Silný déšť, následně krupobití, bouře, chvíli klid a pak znovu. Při nedělních rozmarech počasí většinou voda z polí působila na řadě míst Hradecka problémy. Zaplavovala silnice, zahrady, sklepy, hodně práce měli hasiči například ve Smiřicích, Černožicích, Černilově, ve Skalici a okolí. Situace by se mohla opakovat.

Výstraha ČHMÚ platí od pondělní 11. až do 20. hodiny pro celý Královéhradecký kraj s výjimkou Jičínska: „Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek doprovázených přívalovými srážkami kolem 40 mm a menšími kroupami.“

Podívejte se na nedělní zásahy hasičů:

Lokálně se může vyskytnout přívalový déšť se zatopením podchodů, podjezdů, sklepů a níže položených míst a rozvodnění malých toků. Škody lze očekávat i v souvislosti s větrem a nebezpečí mohou představovat i menší kroupy a blesky.

„Je třeba dbát na bezpečnost především s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími předměty, hlavně větvemi. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupu z meteorologických radarů v mobilní aplikaci ČHMÚ nebo na webových stránkách www.chmi.cz,“ uvádí ve výstraze ČHMÚ.

Mohlo by vás zajímat: Neděle na Hradecku: Silný déšť, krupobití, voda zaplavila cesty, zahrady, sklepy

Zdroj: Deník/Jana Kotalová