VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vyrostou nové domy v Opočně?

Opočno – Město má v plánu připravit novou lokalitu pro výstavbu rodinných domů v Podzámčí, ta by měla čítat zhruba padesát pozemků.

20.4.2016
SDÍLEJ:

PARCELY mají vzniknout v místní části Podzámčí naproti stávající lokalitě Ořechová. Foto: archiv města Opočna

Nová výstavbaNové parcely mají vzniknout 
v lokalitě Ořechová II.
Ta se nachází naproti již zastavěným pozemkům a je v majetku města.

O všem bude ještě jednat městské zastupitelstvo.

Záleží na zájmu místních obyvatel. Lidé se ale už teď hlásí.

Rodinné domy vyrostou v místní části Podzámčí, celkem zde má vzniknout zhruba padesát pozemků.

Zasíťování vyjde město na desítky milionů korun.

Investice v řádech desítek milionů by přispěla k dalšímu rozvoji města. Cílem opočenské radnice je zajistit další příchod nových obyvatel.

„Předpokládáme, že bychom akci realizovali v letech 2017 až 2018. Nejprve ale chceme zjistit, jaký je o tyto pozemky zájem mezi obyvateli. Zatím je vše v jednání," prozradila starostka Opočna Šárka Škrabalová.
V současné době opočenská radnice apeluje na zájemce, kteří by chtěli v lokalitě Ořechová II stavět, aby se zapsali do seznamu lidí, kteří mají o tyto pozemky zájem. Právě i podle počtu zájemců rozhodnou, zda vůbec budou pozemek pro výstavbu rodinných domů připravovat. Už v současné době se ale na úřad obracejí lidé, kteří by rádi přímo v Opočně stavební parcelu koupili a začali zde žít.

„V současné době už máme na seznamu patnáct zájemců, kteří by chtěli v této lokalitě stavět," vysvětluje Šárka Škrabalová.

Nové parcely by měly vzniknout v místní části v Podzámčí, je to zcela nová lokalita, kterou město nazvalo Ořechová II, nachází se totiž hned naproti stávající lokalitě Ořechová, která je již zastavěná rodinnými domy.
V Opočně původně zvažovali více variant, kde by mohly vyrůst rodinné domy, nakonec ale vybrali pozemek, který je v majetku města. To bylo hlavní kritérium.

V místní části Podzámčí by tak mohla vzniknout lokalita na stavbu rodinných domů, nazývaná Ořechová II. V současné době byla zpracována studie zastavitelnosti, vyrůst by zde mělo zhruba padesát nových pozemků vhodných k výstavbě.

Opočenské zastupitelstvo musí nejprve rozhodnout, zda pozemky zasíťují postupně v několika etapách, nebo vše najednou. Na jednání zastupitelstva města se bude také řešit, zda se do plánované investice pustí město samo, nebo najme developerskou firmu. O tom, zda budou mít místní možnost zakoupit pozemek právě v těchto místech, rozhodně městské zastupitelstvo ještě letos.

Před samotným zasíťováním je třeba udělat další úpravy. „Nejprve bude třeba odclonit lokalitu od průmyslové zóny na Vodětíně a zřejmě i od hlavní komunikace," uvedla starostka Opočna Šárka Škrabalová.

Město zde plánuje vybudování vodovodního a kanalizačního řadu, rozvody nízkého napětí a zemního plynu. Nebude samozřejmě chybět ani veřejné osvětlení.

Opočno tak bude muset investovat nemalé finance, vystoupají do řádu desítek milionů korun. Přesto se bude snažit radnice vytvořit takové pozemky, které si budou moci dovolit místní obyvatelé, ale i lidé z okolí.

O bydlení v regionu je čím dál větší zájem. Přispěl k tomu průmyslový boom

Rychnovsko – Vzhledem k rozšíření průmyslové zóny a velké poptávce po vhodných místech pro bydlení připravují i další města v okrese vhodné pozemky pro výstavbu rodinných domů. O vhodné parcely je totiž v současné době obrovský zájem.

Nové parcely by mohly vzniknout například také v Borohrádku. Radnice zde plánuje zástavbu deseti rodinných domků v lokalitě nazývané Západní louka.

Nově by si mohli vybírat zájemci lokalitu i ve Vamberku. V letošním roce by měla započnout také výstavba sítí pro stavební pozemky Na Bačince, kterou by město mělo získat perspektivní lokalitu pro individuální bydlení.

Také přímo v Kvasinách, kde stojí automobilka, není zatím moc možností, kde bydlet. Jak už ale dříve sdělil Deníku zdejší místostarosta Ivan Ešpandr, snaží se zde zajistit pozemky vhodné pro výstavbu rodinných domů. Do budoucna by zde měly vyrůst také dva nové bytové domy, jeden takový už stojí v Kvasinách u kulturního domu.

Autor: Stanislava Preclíková

20.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek

Dorostu Solnice penalty nevyšly

Ilustrační foto

Benefice pro kostel bude i letos spojená s ochutnáváním dobrot

Na festival do Týniště přijedou ochotníci z Miletína

Týniště nad Orlicí - Již 48. týnišťský divadelní podzim pokračuje v neděli 22. října v 15 hodin, kdy se v Kulturním centrum představí divadelní soubor Erben z Miletína s pohádkou Ženich pro čertici.

Kam za sportem v regionu během dne?

Východní Čechy - Pozvánka na vybrané sportovní události v regionu:

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Kam za zábavou? Dejte o sobě vědět

Rychnovsko - Pořádáte zajímavou kulturní, sportovní či společenskou akci? Přidejte ji do nové rubriky Tipy Deníku, kterou najdete na stránce: www.rychnovsky.denik.cz/tipy/pridat/. Stačí, když zde do kolonky Přidat akci připojíte facebookovou adresu vaší události.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení