Mobilní telefony jsou v dnešní době nepostradatelnou součástí života lidí. Operátoři se proto předhánějí v nabídkách co nejvýhodnějších podmínek.

Uživatelé mobilů si mohou zvolit služby poskytované čtyřmi českými operátory, a sice O2, T–Mobile, Vodafone a Ufon. Ti lákají své nové i stávající zákazníky na výhodné tarify, balíčky, volné minuty a „esemesky“, internet v mobilu a další. „Tarify měním poměrně často, ale zůstávám už po mnoho let u jednoho operátora. Také využívám slevu na nový telefon,“ uvedla Jana Součková. Ten je zpravidla určen pro klienty, kteří jsou po určité roky věrní jednomu operátorovi.

Tradičním dobíjecím kuponům pomalu odzvonilo, lidé raději volí tarify s různými variantami počtu volných minut a textových zpráv (SMS). K nim je možné ještě přikoupit balíček služeb, například minuty či SMS navíc nebo multimediální zprávy (MMS), výhodné volání na oblíbené telefonní číslo a podobně. „Celá rodina máme tarify. Dětem pak vyúčtování kontrolujeme na internetu,“ prozradila Simona Málková.

Nejnižší tarify začínají již na sto korunách. Určité výhody pak mohou mít například studenti a senioři. Dotovaný telefon různých výrobců se dá pořídit u daných operátorů od několika set korun až po dražší varianty.

Lidé mohou využít také volání v rámci rodiny nebo okruhu přátel za snížené ceny či za jednorázový poplatek.