VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Skandály proslulý radní Všetečka má po kariéře

Rychnov nad Kněžnou/Hradec Králové - Královéhradecký krajský radní Rostislav Všetečka, na kterého se valí aféra za aférou a který ani nezvedá telefony, aby je vysvětlil, konečně promluvil.

8.2.2008 1
SDÍLEJ:

Krajský úřad Královéhradeckého krajeFoto: DENÍK/Evžen Pajskr

Přes svého mluvčího poslal novinářům stručné prohlášení. Přiznal v něm, že jeho politcká kariéra skončila.

„Plně respektuji rozhodnutí Smírčího výboru ODS a nebudu vyvíjet žádnou další činnost směřující k zařazení na kandidátku pro krajské volby 2008. Tímto prohlašuji, že nebudu kandidovat za ODS v podzimních volbách do krajského zastupitelstva,“ napsal.

Všetečka například prosadil na vedoucí jednoho odboru svou přítelkyni, za peníze kraje s ní pak jel k moři. Bez vědomí zastupitelů také dosadil na post krajského zastoupení v Bruselu svého syna. Naposledy se pak pokusil zvrátit výsledky sněmu rychnovské ODS, který ho nezvolil do kandidátky. Spory zdejší organizaci rozštěpily.

Rozštěpená ODS v Rychnově: To si vyřešte sami, řekl Bradík (19.1.2008)

Královéhradecká krajská ODS včera odmítla řešit spor v rozštěpené okresní organizaci v Rychnově nad Kněžnou. Tam nyní existují dvě buňky, které prosazují vlastní kandidáty.

Situaci v rozštěpené okresní organizaci ODS v Rychnově nad Kněžnou bude řešit celorepublikový smírčí výbor strany.

„Obě strany sporu se musí sejít a problém samy vyřešit. Nám, tedy hradecké regionální radě, do toho nepřísluší zasahovat. Žádám rovněž celorepublikový smírčí výbor ODS, aby situaci řešil,“ uvedl včera po hodinovém jednání rady královéhradecký hejtman Pavel Bradík.

Dva tábory

Nerozhodný verdikt uvítaly oba tábory. Oba jsou přesvědčené o vlastní pravdě. Krize v okresní ODS tím ovšem trvá a hrozí dokonce odklad krajského volebního sněmu.

„My ale nemáme co řešit. Naše vedení bylo řádně zvoleno v demokratických volbách na řádném sněmu,“ řekl Vladimír Záleský, lídr zvolený v prvních volbách.

„Rozkol je pouze důsledkem neochoty části členů sednout si k jednomu stolu,“ kontrovala Ivana Červinková, zvolená předsedkyní na mimořádném sněmu členů, kteří neuznali výsledky toho prvního.

V celém sporu jde o okresního lídra kandidátky do listopadových krajských voleb. Velká část strany už za něj nechce dosavadního krajského vicehejtmana Rostislava Všetečku. Na prvním, řádném sjezdu tak v listopadu prosadili jako okresního lídra právě Záleského.

To však skupina kolem Všetečky neuznala a v pondělí svolala svůj natruc sněm. Tam Záleského ve funkci předsedy okresní buňky vystřídala starostka Kostelce nad Orlicí Červinková a jako lídr kandidátky byl vybrán Všetečka.

Na Rychnovsku tak de facto začaly existovat dvě organizace téže strany.

Všetečka má mezi členy ODS řadu odpůrců. V pozici krajského radního si stačil pokazit pověst ne jednou, ale hned několika aférami.

Aféra za aférou

Na vedoucí jednoho odboru dosadil přítelkyni a společnici z podnikání. Za peníze kraje, tedy daňových poplatníků, s ní odjel k moři do Izraele. Bez vědomí zastupitelů také dosadil na post krajského zastoupení v Bruselu svého syna. A za čtvrté, přesvědčivé nebylo ani jeho vysvětlení, proč vloni odvolal ředitele náchodské nemocnice.

Tvrdý a nevybíravý mocenský boj nyní vrcholí i v pardubické ODS. Tam jde ale ještě o víc: o post příštího krajského hejtmana po nedávno zesnulém Michalu Rabasovi. Největšími favority jsou krajská radní Jana Smetanová, kterou podporuje pardubická organizace strany, a její kolega z rady Ivo Toman. Ten má zase slíbené hlasy ODS v Ústí nad Orlicí. Rozhodnuto bude na krajském sněmu 28. ledna.

Rada ODS řeší spor (18.1.2008, autor Miloslav Dostálek)

Poslanec Josef Ježek stojí za mimořádným sněmem v Lukavici, jeho kolegyně z Náchodska Zdeňka Horníková čeká na smírčí výbor.

Boj o posty v oblastní organizaci ODS bude dnes v 18 hodin řešit regionální rada, která se sejde v Hradci Králové. Oblast má totiž dva předsedy (Vladimír Záleský a Ivana Červinková) a rozdílné kandidáty do kraje (jedničky -Vladimír Záleský a Rostislav Všetečka).

Spor dvou znepřátelených táborů oblasti se táhne od loňského roku, kdy sněm, svolaný jednou z frakcí v červenci, zvolil za předsedu oblasti Vladimíra Záleského. V listopadu se pak do kandidátky do kraje nedostal vicehejtman Rostislav Všetečka. Oblastní organizace ODS vše zpochybnila a požádala Pavla Bradíka o mimořádný sněm.

„Na pondělním mimořádném sněmu v Lukavici, kterého se účastnilo 47 delegátů z 88, což je nadpoloviční většina, byla zvolena za předsedkyni oblasti Ivana Červinková, což je i naše kandidátka do Senátu, a jako kandidát do kraje Rostislav Všetečka,“ uvedl včera Josef Ježek, který považuje sněm za platný.

Opačného názoru je jeho kolegyně Zdeňka Horníková. „K problému přistupuji bez osobních a soukromých pocitů, jako členka výkonné rady ODS. Byla jsem přítomna klíčovému sněmu v červenci i v listopadu a oba považuji za legitimní,“ uvedla poslankyně, podle které spor může vyřešit jen celorepublikový smírčí výbor. „Rada vše zhodnotí z politického pohledu,“ dodala.

Kraje v Bruselu: Kolik bude muziky za hodně peněz?

Kolik stojí východočeské daňové poplatníky taková věc, jakou je zastoupení obou zdejších krajů v Bruselu?
Nikdo neví.
Oba zdejší kraje – Pardubický a Královéhradecký – otevřely své úřadovny v nově zprovozněném Českém domě v centru Bruselu ve čtvrtek. Své zastoupení tu mají i další kraje, velvyslanectví a jiné úřady.
Kraje mlží i kolem tak jasné položky, jakou je měsíční plat úředníků, kteří pro ně v Bruselu pracují. „Odvíjí se to podle tabulkových platů zahraničních pracovníků,“ řekl Radek Václavík, který v Bruselu povede nově zřízenou kancelář Pardubického kraje.
„Nechtějte to po mně v tuto chvíli. Nejsem schopný to najednou vysypat z rukávu,“ přisvědčil ředitel krajského úřadu v Pardubicích Jaroslav Foprecht.
Do „placu“ dali pardubičtí úředníci jen jedno číslo: 3,2 miliony korun, na které prý vyjde roční provoz kanceláře.

Plat jen 20 tisíc?

Jasnější, ale o to překvapivější odpověď vypadla z Daniela Všetečky, syna královéhradeckého krajského radního Rostislava, který bude zastupovat zdejší kraj: „Mám kolem 20 tisíc měsíčně a k tomu náhrady 1700 eur,“ prohlásil Všetečka junior.
Některé české kraje zastoupení v Českém domě odmítly. Jednak si bruselská zastoupení otevřely na vlastní pěst už před lety, jednak za pronájmy zaplatí méně, než by je vyšla kancelář v Českém domě. Ceny nemovitostí šly totiž v poslední době nahoru.
Jen Pardubický kraj bude platit za nájem kanceláře ročně 900 tisíc korun. Václavík to označil za „symbolické“. „Ovlivňovat činnost institucí v Bruselu je snazší, pokud víc partnerů sídlí pod jednou střechou,“ tvrdí vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek. Vlastní zastoupení považuje za důležitý nástroj k prosazení zájmů kraje i obcí.

Zástupce Hradeckého kraje Daniel Všetečka: Osvědčil jsem se (16.10.2007)

Brusel - „Byl jsem vybrán bez výběrového řízení, protože jsem se osvědčil,“ říká zástupce Královéhradeckého kraje v Českém domě v Bruselu Daniel Všetečka.

Co říkáte spekulacím, že vás na tento post protlačil váš otec, krajský radní Rostislav, a nevěděli o něm dokonce ani krajští zastupitelé?
Jsem zaměstnancem Centra evropského projektování (CEP), což je regionální rozvojová agentura, která na mandátní smlouvu zajišťuje evropskou kancelář v Bruselu pro Královéhradecký kraj. Nabídka zastupovat kraj v Bruselu přišla od ředitelky CEP Dostálové, která vybírala ze svých zaměstnanců toho nejvhodnějšího.
Čili ta nabidka přišla konkrétně vám osobně?
Ano, mně.
Takže jmenování proběhlo bez výběrového řízení.
Výběrové řízení se nedělalo, protože CEP vždy vybíralo na náročnější funkce prověřené lidi. A já jsem se osvědčil již na mezinárodních projektech vypracovaných na CEP.
Takže zatímco v Pardubickém kraji funkci bruselského zástupce vykonává zaměstnanec krajského úřadu, v Hradeckém kraji pracujete pro CEP. Ale přesto, není na tom, že o vašem jmenování nevěděli ani zastupitelé, něco divného?
Šlo to v podstatě mimo kraj. Ale to už je dotaz na CEP.
Kdo vás ale financuje?
Kraj, který zasílá CEP příspěvek na chod kanceláře.
Kolik je její rozpočet?
Nelze to říct, až od ledna se začne rýsovat potřeba financí. Ale bude to v řádech jednotek milionů korun.
Kolik je konkrétně váš měsíční plat?
Odvíjí se…
…Od tabulkových směrnic pro pracovníky rozpočtové sféry v zahraničí, něco takového?
Něco podobného, dostávám základní plat v českých korunách a k tomu příspěvek v eurech na bydlení a dopravu, který činí nějakých 1700 Euro měsíčně.
A ten český plat je?
Kolem 20 tisíc korun hrubého.
Jakákoliv souvislost s vaším otcem je podle vás mystifikace?
Těmto spekulacím se nevyhnu a s tím rizikem jsem do toho šel. Myslím si ale, že by za mě měly mluvit spíše výsledky. Ať si pak občané sami udělají obrázek o tom, zda to byla tady pro mě trafika, nebo zda jsem zde něco dokázal.

Autor: Kamil Dubský

8.2.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 90 Kč Pracovníci ostrahy, strážní Ostraha na vrátnici. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: DOHODA O PROVEDENÍ PRÁCE, Kontakt e-mailem info@psecurity.cz., - vhodné i pro absolventy a OZP , - základní znalost práce na PC, - osvědčení o profesní kvalifikaci strážný 68-008-E, - komunikativnost, spolehlivost, pracovitost, slušnost, - benefity.. Pracoviště: Psecurity - pracoviště vrátnice, 516 01 Rychnov nad Kněžnou. Informace: Jan Tvrdoň, . Výroba - Výroba Mistr ve výrobě 27 000 Kč Mistři a příbuzní pracovníci v ostatní výrobě Směnový/á vedoucí pilnice v Třebešově. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27000 kč, mzda max. 33000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt zasláním strukturovaného životopisu na e-mail kariera@matrix-as.cz., - práce v nově vybudovaném provozu pily v Třebešově, - požadujeme aktivní přístup, flexibilitu, technické myšlení, - zkušenosti z dřevařského a lesnického odvětví velkou výhodou, - nabízíme zázemí silné, ryze české společnosti a motivující systém odměňování, - základní mzda je měsíčně navyšována o prémie za výkon , - závodní stravování, příspěvky na životní pojištění a penzijní připojištění, - 13. plat, placené volno v den narozenin.. Pracoviště: Matrix a.s., 516 01 Rychnov nad Kněžnou. Informace: Martin Bárta, . Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 16 000 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů), pomocní kuchaři Kuchař/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt zasláním životopisu na e-mail info@nemogroup.cz., - příprava a výdej pokrmů, - obsluha konvektomatu a dalších zařízení v kuchyni a přípravnách, - dodržování hygienických předpisů a norem , - možnost samostatného výkonu profese po zapracování, - možnost ubytování.. Pracoviště: Nemo group, spol. s r.o. - horská chata sedloňov, 517 91 Deštné v Orlických horách. Informace: Vlastimil Jurů, +420 604 439 755. Výroba - Výroba Montážní dělník 25 000 Kč Montážní dělníci výrobků z kombinovaných materiálů PRACOVNÍK PRO MONTÁŽ SEDAČEK. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 12. Poznámka: Kontakt osobně na pracovišti PO - PÁ od 8 do 16 hod. nebo e-mailem jaroslava.zahradnikova@adient.com., - ZŠ, - fyzická zdatnost - fyzicky namáhavá práce (manipulace s těžkými břemeny), - manuální zručnost, - 18-ti směnný režim, - stravenky, letní a zimní bonus, bonus za přítomnost, týden dovolené navíc , - bonus za 18-ti směnný provoz.. Pracoviště: Adient czech republic k.s. - odštěpný závod kvasiny, Průmyslová, č.p. 680, 517 01 Solnice. Informace: Jaroslava Zahradníková, +420 498 019 604,606 610 728.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Model sochy z ateliéru Karla Bartáčka.

Oslaví 100 let republiky

Ilustrační obrázek

Kraj chce hustší síť kolejí

AKTUALIZUJEME

Policie zasahovala na Trutnovsku, od KRNAPu chtěla dokumenty

Vrchlabí - Na několika místech trutnovského okresu v úterý zasahovala policie. Kvůli vyšetřování závažné hospodářské činnosti obsadila na čas i správu Krkonošského národního parku. Nikoho ale neobvinila ani nezadržela.

Vedoucí Libčany přišly o první bod

Královéhradecko /KOMENTÁŘ/ - Jedenáctým kolem pokračoval fotbalový krajský přebor.

Historický hostinec a ubytovna kombajnérů ukrývala tajemství

Královéhradecko, Rudník - Jiří Kučera jezdí do Rudníku odmalička na chalupu. Koncem loňského roku tam koupil nevzhledný dům se zajímavou historií. Hrálo se v něm divadlo, tančilo, ale byly z něj také dílny nebo ubytovna pro zemědělce. Objevil v něm i zazděný zdobený strop.

Týniště přestřelku k vítězství nedotáhlo

Rychnovsko - V I. A třídě se představilo Týniště na hřišti Police nad Metují. Po velké přestřelce prohrálo 4:5. V I. B třídě se dařilo vedoucímu Opočnu.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT