Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vrtulník s ministrem obrany přistál v Dobrušce

Dobruška – V úterý 11. května 2010 odpoledne navštívil 1. místopředseda vlády a ministr obrany ČR MUDr. Martin BARTÁK se svým doprovodem Vojenský geografický a hydrometeolorogický úřad Dobruška.

15.5.2010
SDÍLEJ:

První místopředseda vlády a ministr obrany ČR MUDr. Martin Barták (vpravo) se starostou Dobrušky Petrem Tojnarem. Foto: Archiv Města Dobruška

Po příletu vrtulníku Mi-8 přivítal vzácného hosta ředitel VGHÚř plukovník gšt. Ing. Marek Vaněk spolu s dalšími funkcionáři vojenského zařízení a starosta města Dobruška Petr TOJNAR. Uvítacího aktu se rovněž zúčastnili i všichni zaměstnanci vojenského úřadu. Právě s nimi uspořádal hned po příletu pan ministr neformální briefing. Ve svém projevu zdůraznil, že si práce zdejších geografických specialistů velmi váží. Ocenil rovněž výtečné výsledky úřadu pro geografické zabezpečení obrany státu i vojenských zahraničních operací.
Na dotaz starosty Petra Tojnara o zachování úřadu v Dobrušce, ujistil pan ministr přítomné, že v souvislosti s úspornými opatřeními v rezortu obrany se v nejbližší době o svoji práci bát nemusí. To všichni přítomní ocenili potleskem.
Náčelník Geografické služby AČR plk. Ing. Pavel Skála následně pana ministra stručně seznámil s historií vzniku a následného rozvoje geografické služby v Dobrušce. Dále prezentoval další geografická a hydrometeorologická pracoviště, které zdejší úřad po celé ČR řídí. Po shlédnutí organizační struktury vojenského úřadu se celá delegace seznámila s ukázkou produktů geografického zabezpečení Armády ČR i vybranými archivními leteckými snímky. Přímo v provozu si pan ministr prohlédl vybraná mobilní pracoviště pro předpověď počasí a seznámil se i s technologiemi pro zpracování leteckých snímků a tvorby dat.
V závěru své návštěvy MUDr. Barták provedl slavnostní zápis do pamětní knihy vojenského zařízení i kroniky města, předal pamětní medaile starostovi Dobrušky Petru Tojnarovi, řediteli VGHMÚř Marku Vaňkovi a náčelníku Geografické služby AČR Pavlu Skálovi. Poté se s přítomnými rozloučil. Při loučení s ředitelem úřadu plk. gšt. Markem Vaňkem a starostou města Petrem Tojnarem i dalšími přítomnými pak konstatoval, že se mu v Dobrušce velmi líbilo. “Rád bych ještě někdy v budoucnu navštívil seismologickou stanici Polom v Orlických horách“, řekl na závěr a odletěl podle předem stanoveného programu do Olomouce.

(pt)

15.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Na Opočenský divadelní podzim zavítá Limonádový Joe.

Na Opočenský divadelní podzim zavítá Limonádový Joe

Ilustrační foto.

Chystá se turnaj neregistrovaných hráčů v Dobrušce

Pryč s billboardy? Před volbami zákaz (ne)vadí

Hradec Králové - Na jedné straně se z billboardu usmívá Petr Robejšek s Danielou Luskovou (Realisté), kterým z druhé strany „kryje“ záda Tomio Okamura (SPD). Jen o kus dál na stejné cestě, na silnici první třídy z Hradce Králové do Pardubic, láká řidiče k volbám předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. V jiných časech by se nad tím člověk nepozastavil.

Lidé se loučili s náčelníkem krkonošské Horské služby Adolfem Klepšem

Královéhradecko, Vrchlabí - Stovky lidí, včetně ministryně Šlechtové, se přišly naposledy rozloučit s náčelníkem Horské služby Krkonoše Adolfem Klepšem. Zemřel 10. října.

Naši prvňáci: ZŠ Rokytnice v Orlických horách

Rychnovsko - Seriál Deníku - Moje první školní tablo:

Deváté kolo podzimní fotbalové Tip ligy čtenářů Deníku vyhrál Jan Koblic

Rychnov nad Kněžnou - Vítězem 9. kola podzimní fotbalové Tip ligy čtenářů Rychnovského deníku se stal Jan Koblic z Vamberka (RK0039), který stejně jako Zdeňka Procházková a Vladimír Beran získal šestnáct bodů a upevnil si průběžné vedení. O jeho triumfu rozhodlo, že přesně uhádl Supertrefu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení