„I když ještě zatím nejsou uzavřeny kupní smlouvy, podařilo se nám prodat dvanáct pozemků,“ bilancoval opočenský starosta Štěpán Jelínek.
U hlavní silnice na trase Opočno – České Meziříčí leží 35 pozemků. V první fázi prodeje město nabídlo 33 z nich s tím, že zbývající budou podle zájmu využity na výstavbu garáží. Vyvolávací cena byla schválena zastupiteli na 600 korun za metr čtvereční.

„Se zájmem občanů v prvním kole jsem velmi spokojený a řekl jsem to i mezi zastupiteli. Nemám tedy ani strach, že bychom je neprodali. Nicméně v současnosti řešíme problém, který vznikl kvůli spekulacím. Někteří lidé si totiž zamluvili až pět pozemků a my čekáme, který si nakonec vyberou a ostatní nám odblokují,“ uvedl starosta a připustil, že podmínky dražby tento krok nezakazovaly.

„Z třiatřiceti nabídnutých pozemků se v současnosti prodalo dvanáct a celkový výsledek upřesníme až po vyjádření občanů s více pozemky,“ dodal Štěpán Jelínek. Jak doplnil, pozemky, které se nakonec nepodaří prodat, postoupí do druhého kola. To by město chtělo vyhlásit v březnu.

(ign)