Jedním z nich je sauna. Nachází se v Dlouhé Vsi. Voliči sem každoročně chodí vhazovat obálku do urny, už se jim to nezdá ani divné. „Co si pamatuji, tak se chodilo volit vždycky právě do sauny. Už mi to ani nepřijde zvláštní. Je ale pravda, že je to rarita," prozrazuje jeden z místních obyvatel Filip Trnka.

Sauna v Dlouhé Vsi však není jediným netradičním místem na Rychnovsku. Hned ve vedlejší vesnici, nazývané Roveň, volí zdejší obyvatelé přímo ve školní jídelně. Pokud by se ale voliči chtěli rovnou najíst, mají smůlu, jídla se v době voleb nevydávají.

Státní vlajky však visí i na dalších zvláštních místech. Vlajkou je vyzdobená také myslivecká chata v Panské Habrové. Přímo v jejích útrobách pak sídlí volební komise. Voličům tak mohou závidět milovníci myslivosti.

I velká města v okrese se mohou chlubit volební urnou na netradičním místě. Například v Dobrušce chodí lidé pravidelně volit do místního krytého bazénu (viz. foto dole). Voliči v Ještěticích zase chodí vhazovat obálky do urny v sále místní Hospody u Haničky.