Například v Ještěticích se již tradičně volí v sále místní hospody. Řada voličů tak cestu k urně zakončila ve vedlejším výčepu. „Návštěvnost byla určitě o něco lepší než v jiné pátky. Hodně lidí, kteří sem pravidelně nechodí, si po odvolení sedlo třeba na kávu. V hojném počtu přišli i štamgasti, protože někteří byli zvědaví, kdo přijde volit. Věděli, že mohou potkat své známé, které třeba nevídají tak často," popsal páteční večer hostinský Milan Seidl.

Podle jeho slov se ale většina přítomných bavila spíš o svých běžných starostech než o výběru nejvhodnějšího kandidáta. „Volby řešilo možná pět lidí. Nejvíc se mluvilo o Zemanovi a Schwarzenbergovi, což je logické," dodal.

V sousední Solnici se pak v hlavní stan volební komise proměnila hasičská zbrojnice. Na jiném konci okresu, v Mokrém, se k urně chodí do společenského sálu místní knihovny.

„K volbám přišlo hodně lidí, ostatně jako v celé republice. Atmosféra byla příjemná a bylo znát, že lidé mají z možnosti zvolit si prezidenta radost. Zvítězil u nás Miloš Zeman, což jsme tak nějak očekávali," řekla Dagmar Honsnejmanová, knihovnice a členka volební komise. Tu podle jejích slov tvořila skvělá parta.

Ve volební místnost se proměnil i malý sál dobrušského kina. „Rozhodovala jsem se mezi dvěma kandidáty a oba postoupili do druhého kola. Nejdřív jsem si myslela, že si snad hodím korunou, ale rozhodla u mě poslední předvolební debata v televizi. Ta mě utvrdila v tom, že chci volit Miloše Zemana. Mám k němu nejblíže," okomentovala svou cestu k volební urně Dagmar Macková z Dobrušky.
Na většině míst pak lidé přicházeli odvolit do školních tříd nebo na obecní úřady.