A jak se blížící rozuzlení bojů o obecní křesla projevuje v táborech kandidujících uskupení v rychnovském regionu?

Na většině míst se zdánlivě nic neděje. Vše se odehrává obvyklým způsobem. Lidé se seznamují s volebními programy stran, hnutí či sdružení, tedy pokud nějaké vůbec nabízejí. Někde je klid před bouří a jinde už pořádně zahřmělo.

Opočno má za sebou aférku „Doména", v níž byly místním sociálním demokratům doslova pod nosem „zcizeny" webové stránky a následně zneužity k předvolební provokaci.

Deník již rovněž uvedl, že v Dobrušce rozčeřily stojaté vody předvolební kampaně vlastně už před jejím startem nečekané přestupy dvou zastupitelů. Úřadující místostarosta Petr Lžíčař jako nestraník odešel z pod modrého přístřešku místní ODS ke sdružení nezávislých kandidátů – Veřejnosti za všestranný rozvoj Dobrušky. Současná zastupitelka města Jana Melicharová byla před čtyřmi lety zvolena na radnici jako číslo 4 kandidátky KDU-ČSL.

Nyní kandiduje jako trojka ve sdružení nezávislých zastřešeném Východočechy.

Skutečná předvolební bomba vybuchla v Kostelci nad Orlicí.

Z pozice lídra na kandidátce TOP 09 odstoupil podnikatel Martin Jireš. Na facebookových stránkách TOP 09 Kostelec svoje rozhodnutí zdůvodnil mimo jiné těmito slovy: „Zkrátka jsem zjistil, že lidi zajímají úplně jiné věci, než jakým směrem se vydá Kostelec po volbách, zda udržováním současného stavu a spotřebou toho, co nám zanechaly předchozí generace, či započetím moderního rozvoje města…"
Kosteleckou „topku" tedy do voleb povede dvojka Jaroslava Blažková, kterou odstoupení kolegy zaskočilo stejně jako ostatní. „Hodně mě to mrzí. Zvlášť když vím, kolik nadšení a času této naší záležitosti Martin věnoval," uvedla v reakci.