Urny ve volebních místnostech se začaly během odpoledne pomalu plnit prvními volebními lístky.
V pátek měli lidé možnost volit až do desáté hodiny večerní, dnes se volební místnosti otevřou v osm hodin ráno a hlasovat se bude moci až do dvou hodin odpoledne.

Odpoledne se lidé trousili spíše po jednom. O půl čtvrté tak přímo v okresním městě odvolilo v průměru pět procent voličů. V Rychnově se musely volby skloubit také se stavebními pracemi. Volební místnosti tak našli na trošku jiném místě voliči v rychnovském Společenském centru, ti museli vhazovat hlasovací lístky do urny přímo na chodbě, a to kvůli právě probíhající rekonstrukci klubu Alien.
Společenské centrum je také specifické tím, že se tu v jedné budově nachází hned dvě volební místnosti. Chodí sem volit místní obyvatelé za okrsek číslo tři a šest.

V Dobrušce začala volební účast mírně stoupat k večeru. Před 19. hodinou v místním kulturním domě odvolilo zhruba 17 procent voličů.

V Kostelci nad Orlicí musejí voliči počítat také se změnami volebních místností. Ve srovnání s předchozími volbami dochází ke změně v umístění volební místnosti u volebního okrsku číslo 4, a to z dřívější Základní umělecké školy F. I. Tůmy, Tyršova 17 na Klub seniorů Pohoda, Jiráskovo náměstí 69.

Zájem je ale i tady poměrně malý. Občané tu sledují spíše lokální politiku, ve které vždy lépe znají konkrétní kandidáty. Ti krajští jsou jim přeci jenom o něco vzdálenější.

Někteří nejdou volit vůbec. „Jde to úplně mimo mě,o víkendu ani nejsem v místě svého trvalého bydliště. Mám to docela daleko, takže jen kvůli volbám sem rozhodně nepojedu. Navíc si myslím, že bych svým hlasem stejně nic nezměnila. Politici vždycky něco naslibují, pak většinu věcí ale nesplní," prozradila svůj názor na krajské volby Kamila P. z Rychnovska.
Informace o tom, jaká byla nakonec voličská účast v jednotlivých obcích na Rychnovsku, přineseme v pondělním vydání.