„Novinkou sezony, mimo bohatého programu pro děti, jsou například bramborákové hody. Na ty se milovníci této pochoutky mohou těšit každý květnový pátek,“ prozradila Iveta Walterová z campu.

Pokračovala, že další novinkou a zároveň první akcí po zahájení sezony je 19. dubna kovbojská zabijačka. „Po celý víkend na návštěvníky čekají dobroty z kovbojského prasátka. Jitrnice, prejt, kroupy, prdelačka, zabíjačkový guláš, tlačenka, škvarky se sádlem, kovbojská roláda a další,“ láká Walterová.
Vochtánka má i vlastní skupinu Western Vochtánka, jejíž show se účástní až 60 osob a zhruba 30 koní. Skupina zajišťuje akce i na farmě Bolka Polívky v Olšanech. Na 26. dubna chystá westernový den a na 13. září den rytířský.

„Už se těšíme, že Vochtánka opět začíná fungovat. Děláme si sem prima výlety, když je počasí na kolo, a to celá rodina,“ sdělila Eva Prokopová z Rychnova nad Kněžnou.

Tradiční westernové akce mají své vyhlášené jméno daleko za hranicí rychnovského regionu. Jezdí sem milovníci kovbojského života z celé republiky.

(ehl)