Slavnostní zahájení se bude konat ve čtrnáct hodin a mexickou atmosféru umocní skupina Pedro and banditas.

Diváci mezi účinkujícími uvidí například Františka Hatlapatku, jezdce rodea České republiky a vicemistra rodea Polska, který zde předvede snad vše z kovbojského umění – bič, laso, kolt a dobře přiježděného kovbojského koně Pedra.

„Návštěvníci uvidí také velmi dobře zvládnutá triková lasa ze země od Honzy Krčmáře a následně triková lasa ze hřbetu koně, která předvede Jiří Bednář. Pětiletá Viktorka Bednářová ukáže drezuru poníka i ovládání velkého koně. Lidé tak uvidí, jak se z malé holčičky stane velká kovbojka. Je to velmi působivé vystoupení, které je takřka na stejné úrovni, jako zvládají profi kovbojové," uvedla provozovatelka kempu Iveta Janebová.

Dále se představí Petr Staněk se svým vystoupením napojení koně bez velkých gest a posunků, prostě tak, jak byli indiáni zvyklí koně cvičit bez velkého násilí. K vidění budou též bojové hry indiánů. K vidění bude také práce pasteveckého psa Kevina Costnera, jeho stádo oveček a spousta dalšího.

Den bude protkán country tanci a nebude chybět ani kankán. Pro děti je připravena řada soutěží o velmi hezké ceny a sladkosti. Závěrečnou tečkou bude velká ohnivá show.

S Rychnovským deníkem se na akci můžete přijít podívat zdarma. Stačí do páteční 9. hodiny odpovědět na soutěžní otázku: Kolikátý westernový den se letos na Vochtánce koná? Odpovědi zasílejte na adresu kamila.cisarova@denik.cz. Tři vylosovaní šťastlivci získají rodinnou vstupenku (2 dospělí a 2 děti).

Nezapomeňte uvést celé jméno a telefonní kontakt na vás. Výherce okamžitě zkontaktujeme, aby si v pátek do 16 hodin mohli vstupenky v redakci vyzvednout.