VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fingovaný živel i evakuace

RYCHNOVSKO - Protipovodňové cvičení Vltava a Labe 2007 se odehrává pouze na štábní úrovni. Včera byl vyhlášen fingovaný třetí stupeň povodňové aktivity a obce zapojené do cvičení zahájily pouze formou spojení smyšlenu evakuaci osob a možnou záchranu majetku. V terénu však žádní záchranáři nebyli a ani voda v řekách nevystoupala na zmíněný povodňový stupeň.

7.9.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jiří Koťátko

Štábní protipovodňové cvičení opět prokázalo starou bolest: krizové telefony nemají vždy signál.

Do celostátního cvičení jsou zapojeny i některé obce z Rychnovska. „Akci se nebráníme, i když zabírá mnoho času,“ uvedla starostka Záměle Marie Trejtnarová. Pokračovala, že se především kontroluje spojení. Včera před polednem sdělila, že už mají hypoteticky evakuované občany. „Teď už by seděli v přistavených autobusech. Obec máme natolik zmapovanou, že víme i o zvířatech a podobně,“ vysvětlila Trejtnarová.
Prozradila však také, že se projevily první potíže, na které konkrétně v Záměli narážejí při každé větší vodě. „Krizové mobilní telefony využívají služeb operátora, jehož signál však u nás téměř není. Jediné místo, kde telefon mohu použít, je přímo před úřadem. Takže ve finále, když opravdu řešíme velkou vodu, voláme ze soukromých telefonů,“ vysvětlila starostka. Věří, že se i po tomto cvičení začne zmíněný a dost vážný problém řešit. „Jsem přesvědčená, že v době takových vymožeností lze využít u krizových telefonů všech operátorů. Telefon by fungoval vždy, jen by se přepínal na nejsilnější signál,“ uzavřela starostka.

Podobný názor na nutnost cvičení jako Marie Trejtnarová sdílí i potštejnský starosta Petr Dostál. „Cvičení nám sice zabírá čas, ale má smysl. I kdyby se v budoucnu díky tomu zachránil jen jeden lidský život,“ řekl. Pokračoval, že po volbách na některých postech došlo ke změnám. „Mnozí pak ani nemohou znát krizový povodňový plán. Cvičení je uvádí do možné reality,“ vysvětlil.
Pokračoval, že štábním protipovodňovým cvičením se alespoň přichází na drobné nedostatky nebo kolize při předávání informací, a to jakoukoli cestou.
Souhrou náhod je, že se až do dnešního dne odehrává protipovodňové cvičení, a zároveň podle meteorologů je hrozba povodní reálná.
Rychnovsko zůstalo v klidu. Hladiny řek nestouply do nebezpečných výšek. Ovšem silný vítr zaměstnával záchranáře. V nočních hodinách ze středy na včerejší den hasiči vyjížděli třikrát ke spadlým stromům, které tvořily překážku na komunikacích v Opočně, Litohradech a Pulicích. Hasiči stromy rozřezali a ze silnic uklidili.
Vichřice řádila i na horách, kde způsobila poruchu na dodávkách elektřiny. Mezi postižené patřila příhraniční obec Orlické Záhoří.

Co se do tištěného vydání nevešlo:

Na Rychnovsku nebyl oficiálně vyhlášený žádný povodňový stupeň. Řeky zůstaly ve svých korytech a ani hladiny nikterak nestouply. Meteorologové sice předvídali lokální záplavy, ale Rychnovsku se živel vyhnul. Naopak řádila silná větrná smršť, která se prohnala nad východočeským regionem a ničila elektrická vedení a způsobila vněkterých lokalitách výpadky elektřiny. „Podle hlášení meteorologické ústavu, který nám poskytuje aktuální předpověď počasí, rychlost větru na některých místech ve východních Čechách dosáhla rychlosti orkánu,“ informovala Šárka Beránková, tisková mluvčí Skupiny ČEZ pro východní Čechy. Dodala, že nejvíce postiženy byly horské oblasti Krkonoš, Orlických hor, podhůří Krkonoš a vichřice řádila na Trutnovsku, Svitavsku a Broumovsku.

„V některých oblastech ještě ve čtvrtek ráno probíhaly opravy. Na Rychnovsku se jednalo o postižené Orlické Záhoří,“ sdělila Beránková.V terénu i na dispečinku se pohybovaly maximální počty pracovníků a intenzivně odstraňovaly poruchy, které způsobily popadané stromy či větve na elektrická vedení.

7.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 20 000 Kč

Chovatelé a ošetřovatelé skotu, koz a ovcí Ošetřovatel/ka skotu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt e-mailem info@zdvtutleky.cz, telefonicky nebo osobně na pracovišti PO - PÁ od 7:00 do 15:00 hod.., - praxe v zemědělství výhodou, - možnost ubytování, - nástup možný ihned.. Pracoviště: Zemědělské družstvo vlastníků "štědrá" tutleky, 517 41 Kostelec nad Orlicí. Informace: Libor Ehl, +420 603 226 893 494 323 921.

Management - Management Ředitel 30 000 Kč

Řídící pracovníci ve zpracovatelském průmyslu Manažer/-ka specializované výroby klíčů. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Co u nás budete dělat?, - spolupracovat na vývoji produktů Master Key System (dále jen MKS), - optimalizovat kalkulaci systémů MKS, - vyřizovat zakázky – od přijetí od zákazníka až po expedici výrobku, - zkracovat dodací lhůty (do 24 hod), - rozvíjet seamless proces (materiálový a informační tok), , Co by vám nemělo chybět?, - VŠ nebo SŠ vzdělání, - pokročilá znalost AJ (aktivně slovem i písmem), - pokročilá znalost práce na PC (MS Office), - základy programování výhodou, - řidičský průkaz sk. B, - analytické myšlení, - velmi dobré komunikační a organizační schopnosti, - flexibilita, samostatnost a odolnost vůči stresu, , Co Vám nabízíme?, - roční bonus, - 13. mzdu, - 5 týdnů dovolené, - dotované stravování a jídelnu s doplňkovým prodejem, - příspěvek na penzijní připojištění, - docházkový bonus, - program benefitů Cafeterie, - možnost profesního růstu. Pracoviště: Assa abloy czech & slovakia s.r.o., Strojnická, č.p. 633, 516 01 Rychnov nad Kněžnou. Informace: Jana Hartmanová, +420 494 511 124.

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Odborní pracovníci hospodářské správy 18 200 Kč

Odborní pracovníci hospodářské správy Inspektor/-ka silniční sítě. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt zasláním životopisu na e-mail ludmila.vlckova@uskhk.eu do 31.5. 2018., Znalosti zákonů a dalších právních předpisů:, - Zákon č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, - Vyhláška MD č. 104/1997 Sb., - Stavební zákon, - Zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, Další požadované dovednosti, znalosti a schopnosti: , - uživatelská znalost práce na PC , - řidičský průkaz skupiny B, - aktivní přístup a profesionální vystupování, - trestní bezúhonnost, - schopnost samostatného rozhodování, - ochota dále se vzdělávat, Náplň práce:, - vydávání závazných stanovisek pro umístění cizích zařízení do silnic a silničních pomocných pozemků, - příprava smluv ve smyslu zvláštního užívání silnic a silničních pomocných pozemků , - provádění pravidelných prohlídek silnic, v souladu s ustanovením § 6 a § 7, Vyhl. MDS čís. 104/1997 Sb., kterou se provádí Zákon čís. 13/1997 Sb., "O pozemních komunikacích", ve znění pozdějších předpisů, - předávání silnic a silničních pomocných pozemků ke stavebním pracím zhotovitelům, kontrolování průběhu stavebních prací a uvedení do původního stavu, a přebírání silnic, silničních a silničních pomocných pozemků po skončení stavebních prací zpět do své správy, - sledování průběhu záručních dob a uplatňování záručních oprav (reklamací) po provedených zásazích v silničním majetku, - evidence a vyřizování žádosti, návrhů, připomínek a stížnosti ve vztahu k silničnímu majetku, - zajištění operativního hlášení zjištěných závad na silnicích II. a III. třídy, vč. požadavků na jejich odstranění, - sběr potřeb údržby na silnicích II. a III. třídy, - spolupráce na zpracování Výrobního plánu Královéhradeckého kraje, - kontrola dodržování technologických postupů jednotlivých činností a výkonů při provádění údržbových prací na silniční síti, přebírání a kontrola fakturace provedených prací běžné a souvislé údržby, Nabízíme: , - samostatnou různorodou práci a stabilní zázemí, příjemné pracovní podmínky, - pružnou pracovní dobu, 5 týdnů dovolené, stravenky, sick days, - platovou třídu 10 (platový stupeň 1-12 dle započtené praxe) + osobní ohodnocení , Účastí ve výběrovém řízení uchazeč bere na vědomí skutečnost, že oprávněným zájmem organizace je uchovat si poskytnuté osobní údaje uchazeče po dobu 1 roku po skončení výběrového řízení za účelem právní ochrany a případného oslovení uchazeče v dalším výběrovém řízení. , Více informací naleznete na našich webových stránkách www.sskhk.cz.. Pracoviště: Správa silnic královéhradeckého kraje - pracoviště, Pod Budínem, č.p. 1179, 516 01 Rychnov nad Kněžnou. Informace: Ludmila Vlčková, +420 495 540 219,725 929 139.

Výroba - Výroba Montážní dělník 14 823 Kč

Montážní dělníci mechanických zařízení Montážní dělník/ice - operátor/ka výroby. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14823 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Agenturní zaměstnávání., Místo výkonu práce M. Preymesser logistika, spol. s r.o, Lipovka., Kontakt telefonicky nebo osobně v náborové kanceláři (Sokolovská 1494, Rychnov n.Kn., ÚT a ČT od 9:00 do 12:00 a od 13:00 do 14:30 hod.)., - SOU, - zajištěné ubytování, příspěvek na dopravu.. Pracoviště: Kravsovo s.r.o. - pracoviště lipovka, 516 01 Rychnov nad Kněžnou. Informace: Martina Šimková, +420 602 107 511.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hradecké Tylovo nábřeží plné řemeslníků.
8

Tylovo nábřeží se proměnilo v nábřeží řemeslníků

Dopravní nehoda dvou osobních automobilů v Bartošovicích v Orlických horách.

Hasiči vyjížděli k nehodě. O víkendu je zaměstnal i požár

Vlastní gól, penalta... „Můj výkon nás stál body," přiznal zadák Kvída

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - „Byl to pro mě zápas blbec,“ povzdechl si pár minut po duelu s Opavou. Hradecký obránce Jan Kvída byl opravdu hlavní zápornou postavou utkání 29. kola druhé fotbalové ligy, v němž Slezané vyhráli na hřišti Votroků 4:1.

Grand Prix: Spartak vybojoval dvanáct zlatých medailí

Hradec Králové - V třebešské hale se konal již 18. ročník mezinárodního turnaje v karate Grand Prix Hradec Králové.

Tankodrom dál straší řidiče

Královéhradecko, Žacléř - Velké roztrpčení zažívají lidé v Žacléři. Letos se měli dočkat dlouho vyhlížené opravy průtahu městem, silnice vedoucí z Trutnova na Královec.

Filip poslal Pardubice do finále

Východní Čechy - Ve finále hokejbalové extraligy Pardubice vyzvou obhájce titulu Kert Park Praha. Rozhodly o tom třetí zápasy semifinálové série.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT