Návštěvnost v porovnání s předchozími dny včera rapidně klesla. Déšť v horských střediscích vyhnal ze svahů i poslední nadšence.

„Na sjezdovce jsou jen ti nejskalnější příznivci. Celý den tu čelíme dešťovým přeháňkám,“ uvedl včerejší aktuální popolední stav Petr Kánský ze Ski areálu Říčky v Orlických horách.

Pokračoval, že na svahu je sněhu dost, ale pokrývka je příliš nasáklá vodou. „Obavy o sníh nemáme. Očekáváme ochlazení, takže na svazích sníh vydrží,“ dodal Kánský.

Stejně nadějně očekává nižší teploty František Prouza z deštenského Sport profi, které spravuje většinu zdejších sjezdovek a vleků.

„Dnes tu celý den prší. Na Martě II jsme museli zastavit provoz. Marta I stále jezdí. Návštěvníků je však málo,“ komentoval včera aktuální stav. Pokračoval však, že zůstávají optimističtí. „I když tady prší a prší, jsme optimisté. Na svahu je sněhu dost. Už na noc meteorologové slibují výraznější ochlazení a dokonce sněhové přeháňky. My věříme, že se zima ještě ukáže. Dnes tady může pršet a zítra se může skvěle lyžovat. Bude lépe,“ věří Prouza.

„Jeli jsme do Deštného na večerní lyžování. Na pohled skvěle upravené sjezdovky, ale po pěti jízdách byl člověk úplně mokrý a nahozený od hlavy k patě. Je moc teplo,“ postěžovali si Tomáš a Jarda z Rychnova n. K.