První lyžaři mohou už dnes ráno vyrazit na upravené svahy. Vleky pouští dvě největší střediska – Deštné v O. h. a Říčky v O. h. Zdobnice v O. h., Olešnice v O. h. a Rokytnice v O. h. uvítají na svých svazích milovníky zimních sportů zítra. Další střediska vleky spustí o týden až dva později.


Úderem deváté hodiny se rozjede sedačková lanovka a kotvový vlek v areálu Marty I a Marty II v Deštném v O. h. Sjezdovky pokrývá více než pětatřiceticentimetrová vrstva sněhu.

Říčský areál hlásí, že podmínky se den ode dne lepší. Sezonu zahajuje dnes v osm hodin. Na svazích leží 56 čísel sněhu. Dnes pojede lanovka a o víkendu se přidá i Tatrapoma.

Protože teploty přes den nepřekračují bod mrazu a v noci klesají, střediska využíjí mrazu a zahájí výrobu technického sněhu. O víkendu dokonce meteorologové slibují na noc až mínus 15 stupňů.

„Máme tu zhruba padesát čísle sněhu. Počítáme i se spuštěním sněhových děl. Vleky se rozjedou v sobotu. Věříme, že letos nás čeká příznivější zima, než loni,“ sdělil Jiří Dařílek ze Zdobnice v O. h.

Olešnický kopec Červeňák pokrývá dvacet čísel kvalitního sněhu. „V sobotu čekáme první milovníky zimních sportů,“ prozradil Petr Plodek. Další vlek v horské obci, na Čihalce, se pravděpodobně rozjede za čtrnáct dní. „Nyní se věnujeme úpravě sjezdovek,“ sdělil Michal Špatněl.

Výzvu bohaté sněhové nadílky přijal i lyžařský areál v Rokytnici v O. h. „Vleky pouštíme v sobotu. Věříme, že zájem bude. Lidé se na lyžování těší, loni jim zima nepřála a nám samozřejmě taky ne,“ informoval Miroslav Rücker.

Václav Sameš ze Sedloňova prozradil, že svahy jsou bohatě zásobené sněhem. Vleky však pustí o týden později. Totéž uvedl Jan Sotona z Bartošovic v O. h. „Zahájíme sezonu večerním lyžováním v pátek 23. listopadu,“ dodal Sotona.

Sněhu je dost. Na své si přijdou i milovníci běhu na lyžích. Část tratí je upravená. Další část by se údržby měla dočkat v následujících dnech. První milovníci turistiky na lyžích už běžky testovali v uplynulých dnech.