Vladimíra Lesenská z ČSSD obhájila mandát při letošních volbách do Poslanecké sněmovny a zůstává pro toto volební období jedinou poslankyní z regionu Rychnovska. „Není co slavit, znamená to jen velkou spoustu práce,“ sdělila Vladimíra Lesenská na otázku, jak své vítězství oslavila.

„Práce ve sněmovně je prostě práce,“ dodala. Region Rychnovska se chystá v následujících letech podporovat dle aktuálních potřeb oblasti a také dle možností. „Především se chci soustředit na sociální oblast, která byla mou doménou již v uplynulých letech,“ uvedla poslankyně. V úterý se účastnila taktického cvičení záchranných integrovaných složek v Oblastní nemocnici Rychnově nad Kněžnou a odpoledne pak navštívila zahradní slavnost konanou u příležitosti Dne dětí v Mateřské škole Láň.

„Jsem ráda, že jsem mohla tuto školku, která pomáhá integrovat postižené děti mezi zdravé, podpořit,“ podotkla poslankyně. Včera projednávala s Policií ČR zřízení policejní služebny v Týništi nad Orlicí. „Na pátek jsou určená jednání poslaneckých klubů, kde se nejspíš bude jednat o obsazení výborů. Pak už se budu těšit na filmový festival ve Zlíně,“ popsala hlavní body tohoto týdne Lesenská. (ira)