Zdroj: Youtube

Jedenáctitisícové město trpí pod náporem aut. Denně jich tu projede okolo 15 tisíc. Ředitelství silnic a dálnic zveřejnilo aktuální informace k plánovanému obchvatu Rychnova nad Kněžnou.

Zdroj: ŘSDZdroj: ŘSDZdroj: Deník/Jana KotalováČistopis dokumentace k územnímu rozhodnutí byl předán letos 23. dubna. Už letos se počítá se zahájením inženýrských prací pro zajištění územního rozhodnutí, bude vypsána soutěž na zhotovitele podrobného geotechnického průzkumu a soutěž na zhotovení dokumentací potřebných pro stavební povolení.

Jeho získání se předpokládá v roce 2023, kdy proběhne i výběrové řízení na zhotovitele stavby a plánuje se její zahájení. Obchvat v délce necelých čtyř kilometrů má být do provozu uveden v roce 2025.

O obchvatu Rychnova jsme již psali: 

Informace o stavbě obchvatu RychnovaInformace o stavbě obchvatu RychnovaZdroj: ŘSDZ již dokončené a loni otevřené první části obchvatu se raduje Opočno. V současné době se pak buduje přeložka silnice u Domašína a Doudleb nad Orlicí. Ta domašínská bude dokončena nejpozději na začátku příštího roku, doudlebská napřesrok a blíží se zahájení prací u Solnice, kde zbývá dořešit poslední majetkoprávní vztahy u pozemků.

"Chtěli bychom stavbu ještě letos začít soutěžit tak, abychom ji příští rok zahájili," prozradil minulý měsíc generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl.

Vypořádány jsou už majetkoprávní vztahy u druhé - jižní části obchvatu Opočna, do jejíž trasy by se bagry mohly zakousnout už příští rok.

Podle ŘSD by pak měl následovat již zmíněný obchvat Rychnova nad Kněžnou a v přípravě jsou další důležité přeložky silnic. Netrpělicě na ně čekají Častolovice, Kostelec nad Orlicí, ale také Borohrádek. Obchvat Kostelce nad Orlicí patří k nejproblematičtějším plánovaným stavbám.