FRANTIŠEK KINSKÝ, potomek české šlechty a zastupitel Kostelce n. O.

Novoroční předsevzetí mají smysl pouze tehdy, pokud se dodrží. Vlastně každé dodržené předsevzetí, které vede k dobrému výsledku má smysl, ať si ho dáme na Nový rok nebo v kterýkoliv jiný den v roce. Nedodržená předsevzetí jsou na … Já si ho nedávám ze zásady. Párkrát jsem to zkusil a vždy to dopadlo fiaskem. Byla to taková typická předsevzetí. Zhubnu. Chvilku jsem se bez výsledku trápil a začal tloustnout. Přestanu kouřit. Výsledkem bylo, že jsem kouřil ještě víc. Takže já si Novoroční předsevzetí nedávám. To, že přestanu kouřit, jsem si dal v úplně jiný, datově nezajímavý den, a dodržel jsem to. Teď si ještě najít podobně nezajímavý den pro zahájení odtučňovací kůry. Jen pořád nemohu přijít na to, který by to měl být.

Verdikt: ANO

YVONA BŮŽKOVÁ, ředitelka SŠZE a SOU CHKT Kostelec n. O.

Chceme-li ve svém životě něco změnit, termín není tím nejdůležitějším faktorem a ani nový rok člověku nepomůže uskutečnit, co si předsevzal. Změna čehokoli v životě je vždy proces, který bývá náročný a někdy velmi dlouhý. Čím závažnější, tím delší. Novoroční předsevzetí proto vnímám spíše jako legraci a neočekávám vysoké procento úspěchu. Sama si novoroční předsevzetí nedávám, ale i přes svůj skeptický náhled na ně, přeji všem, kteří nějaké to novoroční rozhodnutí učinili, aby ho dotáhli do úspěšného konce.

Verdikt: NE

JIŘÍ VÁCLAVÍK, vyšetřovatel RK hasičů

Oslavy příchodu nového roku na rozdíl od Vánoc nijak zvlášť neprožívám. Jsou pro mne prakticky běžným dnem v kalendáři. Žádná předsevzetí si proto v této souvislosti nedávám, pouze se snažím popřát všem známým a lidem ve svém okolí vše dobré, zdraví, štěstí a úspěšný vstup do nadcházejícího období. Dle mého názoru novoroční předsevzetí smysl nemají, změnu ve svém životě můžeme provést kdykoli a nemusíme s tím vyčkávat až na nový rok. U všech změn je však důležitá silná vůle a upřímná snaha o jejich realizaci.

Verdikt: NE

PAVEL ŠTĚPÁN, vedoucí společenského centra v Dobrušce

Novoroční předsevzetí si nedávám, a tudíž je nemusím dodržovat. V rámci možností se snažím, abych dodržel ty, které jsem si dal během roku. Je pravda, že pro někoho může to magické datum 31.12. – 1.1. mít nějaký význam při rozhodování, zda to či ono může- nemůže. Já v tom ovšem nějaký hluboký význam a smysl nevidím.

Verdikt: NE

Porotci považují novoroční předsevzetí spíše za nesmysl.