Nejen Ivana Červinková, ale i některých zastupitelé komentují současné problémy na radnici s tím, že jde o vyřizování účtu mezi současnou starostkou a bývalým místostarostou Jiřím Bartošem.

„Některé skutečnosti tomu prostě logicky nasvědčují. Pan Bartoš měl například v případě výpovědi s firmou Šumbor Kostelec n. O. veškeré informace, které si osobně vyžádal, jako první. Požadoval výpověď, reakci firmy a doručenky. Následně, co on dostal kopie požadovaných dokumentů a zprávu o mé osobní cestě do Hradce Králové, přišla žádost občanů o poskytnutí informací. Ti zase chtěli sdělení nesouhlasu a odstoupení od smlouvy, nic jiného. Ale materiály, které kolovaly na zastupitelstvu, obsahují i kopie, které jsem poskytla pouze panu Bartošovi,“ tvrdí starostka.

Její bývalý kolega a současný zastupitel Jiří Bartoš včera potvrdil, že o problémy s firmou Šumbor Kostelec n. O. se zajímal nezávisle sám. Byl však osloven autorem petice, zda by mu nemohl poskytnout některé materiály, které mu chybí, a to z důvodu, že při jejich pořizování mu dělali úředníci problémy. „Já jsem na to řekl, že si musí všechno sehnat až na doručenky. Ty jsem jim poskytl,“ připustil bývalý místostarosta.

Iniciátor petice Mariusz Tarkowski na nařčení reagoval s tím, že o problémech s recyklačním střediskem firmy Šumbor se jako občané Skály zajímají již od března. „Na naši žádost o poskytnutí informací ve věci výpovědi z nájmu firmě Šumbor jsme od města obdrželi výpověď nájemní smlouvy, sdělení nesouhlasu a odstoupení od smlouvy. Doručenky, které byly součástí předkládaného materálu, jsme nakonec sehnali na podatelně MÚ a řádně zaplatili jako kopie,“ dodal.