Malý chlapec se v lese u Sedloňova na pomezí Rychnovska a Náchodska ztratil na pěším výletu. 

"V podvečerních hodinách dne 29. října proběhla pátrací akce po pohřešovaném ani ne tříletém chlapci, který se ztratil na procházce s rodiči a přáteli na Rychnovsku nedaleko Sedloňova. Na místo okamžitě vyjeli policisté, profesionální a dobrovolní hasiči z Rychnovska a členové horské služby," uvedla policejní mluvčí Lucie Konečná.

Z výlovu Broumaru a na sádkách v Opočně.
FOTO: Broumar byl v obležení. Lákal na výlov i rybí speciality

Pátrací akci řídil policejní Tým STOPA, který začal s ostatními za pomocí speciální techniky systematicky propátrávat dané území a povolán byl i policejní vrtulník. "Ten zanedlouho hlásil úspěšný nález chlapce. Dítě bylo v pořádku předáno rodičům, ušlo přibližně 3,5 kilometru," dodala mluvčí.

Zdroj: Youtube

„Pohřešování dítěte je vždy velmi traumatizující jak pro rodiče, tak pro ostatní zúčastněné a silné emoce se logicky přenášejí i na pátrající policisty. Čas je při pátrání vždy proti nám, čím dřív zahájíme vlastní pátrání, tím větší je však šance na úspěšné vypátrání živého a zdravého dítěte. Přitom platí pravidlo, že čím mladší dítě, tím rychleji je potřeba jeho pohřešování oznámit. Čili jakmile rodič zjistí, že postrádá své dítě a vyčerpal ze svého pohledu všechny možnosti pro jeho nalezení, měl by se co nejdříve obrátit na Policii České republiky, která je vždy připravena zahájit pátrání s maximálním nasazením sil a prostředků.“ uvedl velitel Týmu STOPA Libor Haken.